Sprzęt do gier

Gamingowa mysz optyczna dla każdego

przeczytasz w 2 min.

Najnowsze modele myszy dla graczy wykorzystują sensory laserowe, które gwarantują wysoką rozdzielczość pracy, ale zarazem wpływają na wysoką cenę produktu. Sposobem na obniżenie kosztów jest zastosowanie sensora optycznego.

Są one mniej dokładne niż sensory laserowe, ale i znacznie tańsze. Mimo to od pewnego czasu odchodzi się od stosowania tego typu rozwiązań.

 Warto przeczytać:
 
 • R.A.T. 9 - mysz transformer

Firma Thermaltake postanowiła powrócić do "optyki" i swoją drugą mysz (pierwszą był Black) wyposażyła w sensor starszego typu. Azurues przeznaczona jest dla fanów gier typu FPS (First Person Shooter). Pracuje ona w rozdzielczościach 400, 800 i 1600 dpi. 

Mysz ma symetryczny profil o uniwersalnej ergonomii, będzie dobrze leżała tak pod prawą, jak i pod lewą dłonią. Jej kształt i wielkość (130 x 70 x 30 mm) pozwala na zastosowanie chwytów "palm grip" oraz "claw grip".
 


Mysz wykonano z czarnego tworzywa sztucznego, a rolkę przewijania i grafikę na grzbiecie - z mlecznego, podświetlanego plastiku. Na podstawie znajduje się przycisk zmiany rozdzielczościteflonowe ślizgacze oraz schowek na trzy odważniki (każdy po 4,5 grama). Azurues komunikuje się z komputerem poprzez interfejs USB. Otrzymała pozłacane złącze USB oraz przewód o długości 1,8 m w oplocie.

Dokładniejsza specyfikacja oraz ceny i data premiery nie zostały ujawnione. Wiadomo natomiast, że Azurues będzie tańsza od swojego poprzednika (Black - około 50 dolarów).
 

Źródło: Tt eSports

Polecamy artykuły:  
Radeon HD 6850 vs GF GTX 460 1 GB
Przegląd MP3: Apple iPod Nano 5G
TOP-10: Myszki

 

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Stara dobra seria A4 Tech X7 jest lepsza technicznie i ładniejsza ;]
  • avatar
   rlistek
   0
   Razer Lachesis > all. ;]
   • avatar
    remedium666
    0
    Razer Imperator!!! Tylko i wylącznie
    • avatar
     Lightning
     0
     Nie znam się na myszkach, ale te i tak są bardzo drogie.
     Jedyne co mogę na ich temat powiedzieć jest to, że najlepsze są laserowe, a jak kupować to najlepiej z Logitech.
     • avatar
      Baleryon
      0
      Kurczę, czyli ja stosuję "claw grip". Cool określenie! Swoją drogą polecam ten chwyt, w trakcie grania nasada mej dłoni (to wypukłe) spoczywa nieruchomo, poruszam tylko palcami i nieznacznie nadgarstkiem (maks. 15 stopni w każdą stronę). Oczywiście konieczne jest ustawienie odpowiednio wysokiej czułości i przyzwyczajenia się do niej.
      • avatar
       kowdipapo
       0
       W tej cenie mozna kupic jakiegos gryzonia na Avago 9500, czyli najlepszym obecnie sensorze laserowym.

       Optyki skonczyly sie na Kill'em All w postaci Deathaddera 3G 1800DPI...
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Nie potrafię niestety zrozumiec jak można wypuszczac myszy "gamingowe", które nawet nie mają dodatkowych klawiszy do makr... Przecież to mija się z celem, gdy takie makra pozwalają na dziesiątki dodatkowych możliwości (nawet taki głupi tri-fire w shooterach sprawdza się świetnie). Nie mówię, że konieczne jest kilkanaście (vide - Razer Naga...), ale te 2-3 dodatkowe klawisze, to niemal koniecznośc.

        Tak czy siak, gdy ktoś chce 50$, co i tak przy cłach itp. da cenę ~~200 zł w Polsce, za myszkę, która ma parametry zbliżone do lepszych A4-techów... Wolałbym dac te 200zł za Lachesisa ;..
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Ciekawa propozycja ale wydaje się droga.

         Jaki tam Razer... Wolę swoją :)
         • avatar
          jacy4
          0
          Na myszkę to i tak ja max. 70 zł wydaje bo więcej to nie ma sensu przepłacać za dpi.