Gry Xbox One

Gears of War 4 z synem Marcusa Feniksa w roli głównej

przeczytasz w 1 min.

U jego boku staną Kait Diaz i Delmont "Del" Walker. Akcja gry rozpocznie się 25 lat po wydarzeniach przedstawionych w "trójce".

GOW 4

Gears of War 3 było oficjalnym pożegnaniem z legendarnym żołnierzem Marcusem Feniksem. Od dłuższego już czasu wiemy, że czwarta część serii przedstawi historię innego bohatera, znanego jako JD. Do tej pory nie znaliśmy jednak jego nazwiska. Teraz je poznaliśmy i okazuje się, że nowa opowieść wcale nie będzie zupełnie niepowiązana z oryginalną trylogią. Nazwisko nowego protagonisty brzmi bowiem Fenix – i tak, to syn wielkiego Marcusa.

Akcja Gears of War 4 rozpocznie się 25 lat po wydarzeniach z „trójki”. Dowiedzieliśmy się, że przedstawi ona historię syna Marcusa Feniksa, JD, który jest opisywany przez redakcję Game Informer jako „idealista, który w młodym wieku uciekł z domu, aby przyłączyć się do Koalicji Połączonych Rządów, gdzie doszło jednak to kilku incydentów”. Twórcy ze studia The Coalition dodają zaś, że nowe „Gearsy” to „opowieść o synu bohatera, który szuka swojej ścieżki w świecie”.

W grze Gears of War 4 pokierujemy jednak nie tylko JD. Grywalne postacie będą bowiem trzy. Najbliższą pomocniczką protagonisty będzie Kait Diaz – outsiderka i buntowniczka. Do tej dwójki dołącza również Delmont „Del” Walker, który podobnie jak Fenix jest byłym żołnierzem Koalicji. Osierocony Del zaprzyjaźnił się z protagonistą w szkole z internatem i dołączył do JD po tym jak ten zdezerterował.

Artykuł przygotowany przez Game Informer zdradza również kogo usłyszymy w grze Gears of War 4. I tak, głównemu bohaterowi głosu użyczy Liam McIntyre, znany przede wszystkim z głównej roli w drugim i trzecim sezonie serialu Spartacus. Kait Diaz przemówi głosem Laury Bailey – weteranki mającej na koncie udział między innymi w Tales from the Borderlands i Halo 5: Guardians. Del zaś będzie grany przez Eugene'a Byrda, który występuje w serialu Kości, a w ubiegłym roku można go było usłyszeć w Battlefield Hardline.

Gra Gears of War 4 powstaje z myślą o konsoli Xbox One. Jej premiera planowana jest na tegoroczną jesień.

Źródło: Polygon, Game Informer

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Radical
  2
  Gears of War 4 z synem Marcusa Feniksa w roli głównej - Od razu przypomniała mi się piosenka Rysia Rynkowskiego Jak w porach roku vivaldiego plim plam plam
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   XO i PC;)
   • avatar
    prime27pl
    -2
    Dajcie na ps4...tak wiem mogę sobie pomarzyc tak jak o genialnym xcom2
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Już czekam :D