Karty graficzne

Nowe karty Gigabyte dostrzeżone w… Rosji. Takich modeli jeszcze nie było

przeczytasz w 2 min.

Gigabyte jest kolejnym producentem, który będzie oferować karty graficzne firmy Intel. Sprawa wyszła na jaw przez jeden z rosyjskich sklepów.

Karty graficzne Intel Arc jeszcze nie są zbyt popularne na naszym rynku, ale sprzętem interesują się kolejni producenci. Wygląda na to, że nowe modele będą oferowane też przez firmę Gigabyte. W teorii mamy otrzymać tańsze karty graficzne do gier.

Gigabyte przygotowuje karty graficzne Intel Arc

W ofercie jednego z rosyjskich sklepów pojawiły się trzy autorskie modele: Gigabyte Arc A310 WindForce, Gigabyte Arc A380 WindForce OC oraz Gigabyte Arc A380 Gaming OC.

Gigabyte Arc A310 WindForce

Gigabyte Arc A310 WindForce

Gigabyte Arc A310 WindForce to bardzo podstawowy model, który bazuje na układzie graficznym Intel ACM-G11 z 768 jednostkami cieniującymi i dysponuje 4 GB pamięci GDDR6 64-bit. Do chłodzenia karty wykorzystano autorski cooler WindForce z dwoma wentylatorami.

Karta w Rosji została wyceniona na 10 999 rubli, co zgodnie z aktualnym kursem walut odpowiada około 750 złotym.

Gigabyte Arc A380 WindForce OC

Gigabyte Arc A380 WindForce OC

Gigabyte Arc A380 WindForce OC wygląda bardzo podobnie, bo producent zastosował tutaj właściwie to samo chłodzenie. Na pokładzie znalazł się układ graficzny Intel ACM-G11 z 1024 jednostkami cieniującymi oraz 6 GB pamięci GDDR6 96-bit.

Gigabyte Arc A380 WindForce OC kosztuje 13 999 rubli, czyli jakieś 950 złotych.

Gigabyte Arc A380 Gaming OC

Gigabyte Arc A380 Gaming OC

Ciekawostką jest model Gigabyte Arc A380 Gaming OC, który też bazuje na układzie Intel ACM G11 z 1024 jednostkami cieniującymi i dysponuje 6 GB pamięci GDDR6 96-bit. Producent zastosował jednak jeszcze bardziej rozbudowane chłodzenie z trzema wentylatorami (co przy tak słabym modelu wydaje się niepotrzebnym udziwnieniem).

Bardziej rozbudowane chłodzenie przełożyło się na wyższą cenę – wersja Gigabyte Arc A380 Gaming OC jest sprzedawana na 14 999 rubli, czyli jakieś 1020 złotych.

Jeśli nowe modele już są sprzedawane w Rosji, niebawem powinny pojawić się też w innych krajach. Bylibyście zainteresowani takimi kartami?

Źródło: DNS

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kris_the_tank
  15
  co ona właściwie robi u ruskich? nie mają czasem bana na wszelką elektronikę?
  • avatar
   KENJI512
   10
   Oj, intel, intel, nieważne gdzie, ważne by $przedać ;)
   • avatar
    BariGT
    5
    Sprzedawanie im kart z 96-bitową pamięcią to cios w radziecki gaming XD
    • avatar
     Kropeczka
     2
     Najbardziej popłatny zawód w Rosji przemytnik... Ale ostrzegam w razie wpadki ( nie opłacenia jakiegoś ogniwa w ich łańcuchu korupcji) - może być i ładnych parę lat w kolonii karnej...
     • avatar
      Adrianwo
      1
      Testowanie tych kart w Rosji celem uzyskania znaku EAC to JAWNE NARUSZANIE SANKCJI USA! Lepszym znakiem bezpieczeństwa dla Armenii, Kazachstanu i Kirgistanu byłby popularny znak "fajki" czyli znak wyboru i kody ISO 3166 tych krajów. Osobiście żądam od zarządu firmy Gigabyte CAŁKOWITEGO WYCOFANIA SIĘ Z RYNKÓW ROSJI I BIAŁORUSI gdyż tego W OGÓLE NIE UCZYNILI.
      • avatar
       Klops
       0
       Wstyd, mam większość rzeczy w PC od tej prorosyjskiej z tego wynika firmy.
       • avatar
        Silver
        -2
        Czyli dalej drogo skoro 6500XT na promocjach i to w Polsce chodzi poniżej 1000 zł a za Odrą ok 750 zł.
        • avatar
         KMN123
         0
         Gigabyte ograniczył się do najsłabszych modeli do 230 USD i to na "wygłodniałym" rosyjskim rynku. Arc750 i Arc770, to już jak na rosyjski rynek towar zbyt drogi.