Internet

Głos jako hasło? Tak, w holenderskim banku

przeczytasz w 1 min.

Bankowość online to spore zwiększenie komfortu użytkowników, ale jednocześnie niezły trening dla ich pamięci. Nie tym razem.

Nuance voice

Bankowość online to spore zwiększenie komfortu użytkowników, ale jednocześnie niezły trening dla ich pamięci. Najczęściej bowiem w celu uwierzytelnienia należy podać skomplikowany numer PIN lub hasło. Istnieje prostszy sposób i od niedawna mogą o tym przekonywać się klienci holenderskiego ING.

Z aplikacje mobilnej Nuance Inge korzysta obecnie ponad 100 000 klientów ING Netherlands. Jest to typowy programik, za pomocą którego można sprawdzić stan konta czy dokonać płatności. Od wtorku użytkownicy mogą korzystać z dwóch nowych sposobów logowania się. Pierwszy to skan linii papilarnych (konieczny jest wbudowany w smartfona skaner). Drugi zaś jest znacznie ciekawszy i nazywa się Voice Biometrics.

Jak sama nazwa wskazuje, Voice Biometrics, pozwala na uwierzytelnienie poprzez głos. Według Nuance rozwiązanie to jest nie tylko wygodniejsze i szybsze, ale też zapewnia większe bezpieczeństwo. Dajcie znać w komentarzach co o tym myślicie. Tymczasem poniżej możecie zobaczyć reklamę tej technologii:

Źródło: Engadget, Nuance

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Tomecek
  1
  Polski Bank Smart ma to już od jakiegoś czasu :)
  • avatar
   Kenjiro
   1
   Ciekawy jestem jaką ma odporność na odtworzenie nagrania głosu.