Internet

Gmail upraszcza przekazywanie wiadomości - teraz zrobisz to szybko i wygodnie

przeczytasz w 1 min.

Koniec z zasypywaniem współpracowników czy znajomych dziesiątkami „podanych dalej” wiadomości. Gmail wprowadza (wreszcie!) funkcję, która usprawni przekazywanie e-maili.

Gmail cieszy się ogromną sympatią – tak wśród profesjonalistów, jak i użytkowników domowych. Przejrzysty interfejs, szerokie opcje konfiguracji i skuteczny filtr antyspamowy to niektóre z cech, którym zawdzięcza tę popularność. Niestety wciąż brakuje mu wielu rozwiązań, od lat oferowanych przez niektóre programy pocztowe. Powolutku się to zmienia, a najnowszym krokiem na tej drodze jest wprowadzenie przez Google funkcji szybkiego udostępniania e-maili.

Gmail z nową funkcją – załącz maila w mailu, czyli „przekaż dalej” 2.0

Zamiast przekazywać kolejne wiadomości jedna po drugiej, Gmail pozwoli teraz na zaoszczędzenie czasu (i nerwów swoich współpracowników lub znajomych). Wystarczy, że zaznaczymy kilka e-maili, a następnie wybierzemy opcję „przekaż jako załącznik” z menu głównego albo po prostu przeciągniemy je do okna tworzenia nowej wiadomości. I tyle – zostaną one wówczas dodane jako załączniki (w formacie .eml).

Gmail załącznik

Takie załączniki będzie można wygodnie przeglądać – przynajmniej tak długo, jak będą otwierane również wewnątrz usługi Gmail. To też szansa na zachowanie porządku we wiadomościach i – najzwyczajniej w świecie – optymalizację pracy.

Kiedy nowa funkcja trafi do ciebie? Być może już trafiła, a może po nowym roku

Jeśli macie szczęście, to funkcja już do was dotarła. Prawdopodobnie jednak będziecie musieli chwilę poczekać. Jak większość tego typu nowinek firma Google wprowadza ją falami, ale ostatecznie do was trafi (o ile, oczywiście, korzystacie w ogóle z usługi Gmail). Zamierzacie z niej korzystać? Myślicie, że wam się przyda?

Źródło: G Suite Updates, Engadget

Zobacz również inne newsy o optymalizacji pracy:

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  0
  Wow, szok i niedowierzanie. MUA ma opcję przekazywania w załączniku EML?! No, no, powoli zbliżają się możliwościami do klientów z roku 2000. ;->

  PS. Jedna opcja się udała GMailowi, Conversation view, który jest wygodny. Cała reszta... no cóż...
  • avatar
   lasio14
   0
   Moim zdaniem i tak Gmail jest pocztą nr 1. Google wprowadza jeszcze więcej ciekawych funkcji, jednakże sporo z nich znajduje się w wersji dla firm czyli pakiecie G Suite. Ciekawe co przyniesie 2020 :)