Systemy operacyjne

Google chce odchudzić Androida i czyni w tym kierunku mały krok

przeczytasz w 1 min.

Wszystko zależy teraz od producentów.

Google Android

Sięgając po smartfona z systemem Google Android można być pewnym, że z automatu znajdziemy na nim całkiem pokaźną liczbę aplikacji. Większość z nich nie jest szczególnie przydatna i tylko niepotrzebnie spowalnia działanie systemu. Wreszcie pojawiają się widoki na to, że preinstalowanych aplikacji będzie mniej.

Producenci smartfonów nie mogli do tej pory z niczego rezygnować, ponieważ Google udostępniając swój system i dostęp do Google Play wymagało jednocześnie implementacji konkretnych aplikacji. Ich lista jest długa i dlatego też cieszyć może fakt, że wreszcie została ona nieco uszczuplona.

Google poinformowało, iż producenci nie muszą już narzucać użytkownikom następujących aplikacji: Google Play Games, Google Play Books, Google+ oraz Google Newsstand. Niby niewiele, ale i to może cieszyć. Niestety pojawia się tutaj jedna wątpliwość.

Wszystko zależy teraz bowiem od producentów. Można rzeczywiście przypuszczać, że zrezygnują oni z wymienionych propozycji, ale czy jednocześnie nie umieszczą w ich miejsce innych, własnych? Jeśli tak się stanie to wrócić możemy do punktu wyjścia.

Źródło: phonearena, tagloom

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Faflucy
  8
  Google powinno zrobić tak samo jak Apple z iOS czyli zakazać ingerencji w system przez operatorów komórkowych, a nawet pójść dalej zakazać ingerencji przez producentów smartfonów. Klijent sam powinien mieć możliwość instalacji czego chce, a nie kupuje smartfona a tam na dzień dobry masa badziewia nagrywane, a smartfon muli pomimo ośmiu rdzeni i 4 GB ramu.
  • avatar
   Dragonik
   -9
   Z tego co wiem to przy rootowaniu nie traci się gwarancji wię nie widzę problemu żeby samemu sobie odinstalować. J na przykład mam tylko 11 aplikacji
   • avatar
    Dragonik
    0
    Do tej pory w orange nie ma możliwości odblokowania bootloadera
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     obydwoje się mylicie. bo po 1 jeśli telefon ma wsparcie producentów. np flagowy S5 to zrótowanie i zzdjęcie bootloadera wiąze się z utratą gwarancji.
     po 2. jeśli twój telefon niema wsparcia programistów. czyli jest nietypowy i niewychodzą na niego aktualizacje to. przymykaja oko na to ze telefon był zrootowany czy odblokowany bootloader. i po 3 rootowanie i bootloader nie wiąze się z fizycznym zmianem właściwości telefonu. (tylko niektóre telefony) ale w niektórych modelach jest montowana fizyczna blokada która uniemozliwia programowe zrótowanie. to w tedy tez się traci gwarancje. mozna to sprawdzić u producenta telefonów wpiszując odpowiedni kod czy sprawdzić czy jest możliwe rootowanie. ja miałem zrótowany i wgrany inny soft a i tak wymienili mi na nowy telefon . (sk17i - sony ericson xperia mini pro)