Tablety

Google Chrome OS do tabletów - czy to ma sens?

przeczytasz w 1 min.

Seria zmian w kodzie źródłowym Google Chrome OS może sugerować, że internetowy gigant przygotowuje swój nowy system operacyjny do obsługi nie tylko notebooków, ale również urządzeń dotykowych (tabletów).Do tej pory Google raczej bawiło się pomysłem przeniesienia Chrome OS na tablety. Co prawda w zeszłym roku pojawiły się grafiki koncepcyjne tego typu urządzenia wyposażonego w oprogramowanie Google, ale okazało się, że była to tylko chwilowa chęć „udotykowienia” Chrome OS. Wszelkie wątpliwości dziennikarzy rozwiał Eric Schmidt, który pod koniec poprzedniego roku oświadczył, że Chrome OS jest systemem dla urządzeń wyposażonych w sprzętową klawiaturę, a w tabletach zagości nowa wersja Androida.

Jednak mimo to granica między dwoma systemami Google zaciera się. Znalezione zostały bowiem zmiany w kodzie, które jasno mówią, że Chrome OS będzie mógł działać na urządzeniach dotykowych. Oprócz tego do sieci wyciekła nowa wersja strony startowej przeglądarki internetowej, po której już na pierwszy rzut oka widać, że jest zoptymalizowana pod kątem dotyku.


Jak widać, strategia Google jest co najmniej niejasna. Z jednej strony firma ma dopracowany system Android 3.0 Honeycomb, ale tworzy też Chrome OS. Czy faktycznie Google chce tworzyć bądź co bądź wewnętrzną konkurencję i oferować dwa odmienne systemy dla urządzeń dotykowych? Pozostaje czekać na dalsze wieści.

 

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Lord_NeReVaR
  0
  Może to takie darmowe badanie rynku poprzez plotki?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Możliwe, że po prostu chcą ten system także w komputerach All In One, które przecież, też oferują dotyk?
   • avatar
    jaroslawb1
    0
    Do autora:Czy Ty pracowałeś na dopracowanym Linuksie?Jeżeli Android jest dopracowany,to ja jestem święty Jakub.Android to nędzna namiastka Linuksa.Google Chrome ma szansę być systemem z prawdziwego zdarzenia.Moja dystrybucja Linuksa(Ubuntu)startuje na PC w 20 sekund.Android na wypasionym Samsungu Galaxy S w 2 minuty nie może dojść do siebie.Ma kilka faz startu.Powtarzanie po wszystkich,że Android jest super systemem,to głupota.Mam Androida na Samsung Galaxy S i9000 i daleko mi do zachwytu nad tym systemem.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     A Win7 jest bardzo dobrym system , a co więcej to Ubuntu jest słabym ograniczonym system z dużą ilością błędów
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Devox ma racje. Windows 7 jest porzadnym i dopracowanym systemem choc i tak wolę używać linuxa :)
      • avatar
       Dawid Kosiński
       0
       Autor używa i lubi Androida, ale to prawda, łatwo go zaśmiecić. Jeśli jednak telefon się szanuje, nie będzie działał za wolno :). To tak jak z Windowsem.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Win7 ujdzie. Ubuntu 10.04 / 10.10 jest bardzo przyjemne. Zobaczymy jak z 11.04 - co prawda Unity nie każdemu pasuje, ale ja osobiście mam spore nadzieje na przejrzysty i dobry system.
        Ale nazywanie linuksa ograniczonym to jakaś żart :D:D
        Wolne oprogramowanie - mówi ci to coś? :D:D