Oprogramowanie

Google ChromeOS 20: aktualizacja systemu - Google Drive, interfejs i większe bezpieczeństwo

przeczytasz w 1 min.

System znacznie poprawiony

System operacyjny ChromeOS doczekał się wersji oznaczonej numerem 20. Nowa edycja wprowadza wiele zmian w kwestii bezpieczeństwa, a także integruje wreszcie funkcję Google Drive.

ChromeOS to system operacyjny, pod kontrolą którego pracują przede wszystkim komputery przenośne zwane Chromebookami. Jego działanie opiera się na dostępie do Internetu, co ma zarówno swoje zalety, jak i wady – przez to głownie jednak wielu użytkowników odrzuca ten system.

ChromeOS 20 pulpit aplikacje

Choć oprogramowanie to nie spotkało się z najcieplejszym przyjęciem, firma Google robi co może, by choć trochę uratować tę nieciekawą sytuację. Już wkrótce opublikowana zostanie najnowsza wersja systemu oznaczona numerkiem 20, która wprowadzić ma bardzo wiele mniejszych lub większych zmian, które mają znacznie bardziej go uatrakcyjnić..

ChromeOS 20 integracja Google Drive

Najważniejsze nowości w ChromeOS 20 to wsparcie dla funkcji Google Drive, obsługa Google Docs w trybie offline, nowy wygląd poszczególnych elementów interfejsu oraz zwiększenie bezpieczeństwa i stabilności działania.

Najnowsza wersja aktualizuje również Pepper Flash oraz firmware i sterowniki wybranych Chromebooków. Pomniejsze błędy, które zostały zgłoszone przez użytkowników także doczekały się naprawy.

ChromeOS 20 pulpit okna

Google obiecuje szybką aktualizację systemu – ta może nadejść więc właściwie w każdym momencie.
 

Więcej o Google:

Źródło: googlechromereleases

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  Niestety, Windows ma przewagę nad każdym systemem operacyjnym w zastosowaniach domowych, biurowych, oraz stacji roboczych. Związane jest to z bogactwem oprogramowania, zarówno darmowego, jak i komercyjnego. Sterowniki do urządzeń masowych są obowiązkowo pisane przez każdego producenta na system Windows. Na inne systemy to już różnie. Pozycję tę wypracowywał przez długie lata. Trudno oczekiwać, że inny system wejdzie na szczyty popularności bez podobnej funkcjonalności. Tak jak trudno oczekiwać, że system Windows uzyska znaczący udział w segmencie superkomputerów i centrach serwerowych. Nie stanie się to dopóty nie spełni warunków, które spełniają już dziś systemu oparte na Unix-ie.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Ciekawe czy ktoś tego używa?
   • avatar
    specjalized
    -1
    trochę racji jednak ma
    • avatar
     radelgar
     -1
     A w PL jakiś sklep zajmuję się w ogóle sprzedażą Chromebooków. Bo osobiście to jeszcze się nie spotkałem. A na przykład kupienie takiego netbooka z MeeGo to nie ma żadnego problemu.
     • avatar
      Sakret
      -1
      muszę przyznać że pierwszy raz słyszę że jest taki system, no ale warto siędowiedzieć czegoś nowego.
      • avatar
       Konto usunięte
       -26
       Nie obchodzą mnie tego typu newsy. Tablety, smartfony i tym podobne g**na nigdy nie znajdą u mnie zastosowania. Ale taką zabawkę trzeba mniec bo inni też mają i jest trendy. Potem ludzie czytają i widzą że syfu wszędzie pełno i trafia to wszystko do podświadomości. To czysta manipulacja społeczeństwem. Potem widzę łebka z tabletem i słuchawkami w uszach jak oglada sobie YT w traitku. ŻAL. JA dziękuję za taki shit. dowidzeniadobranoc.