Ciekawostki

Google i Microsoft podpisują porozumienie patentowe

przeczytasz w 1 min.

Powrót do przeszłości, w której patentów używało się ochrony innowacji, a nie zwalczania konkurencji?

Google Microsoft patenty

Wojny patentowe są nie tylko jednym z najbardziej irytujących objawów konkurencji, ale też czymś, co stale rozwala branżę technologiczną – giganci nie mogą przez nie w stu procentach koncentrować się na tworzeniu jak najlepszych urządzeń. Wygląda na to, że dwóch spośród największych graczy poszło wreszcie do rozum do głowy. Firmy GoogleMicrosoft zawarły porozumienie.

Porozumienie Google i Microsoftu nie polega w żadnym stopniu na wzajemnym udostępnieniu sobie swoich patentów. Chodzi raczej o złagodzenie walki i powrót do przeszłości, w której patentów używało się ochrony innowacji, a nie zwalczania konkurencji. Pierwszym elementem porozumienia jest natychmiastowe zaprzestanie wszystkich trwających dotąd sądowych potyczek pomiędzy tymi dwoma i ogłoszenie ugody.

O jakie sprawy chodzi? Łącznie o 20 sporów patentowych toczonych w niemieckich i amerykańskich sądach. Najgłośniejsze wiązały się z Motorola Mobility. Dotyczyły one smartfonów z Androidem oraz konsoli Xbox. Firma Microsoft twierdziła, że Google wykorzystuje opatentowaną przez nią technologię, należąca wówczas do Google Motorola natomiast o podobne czyny oskarżała Microsoft. 

To koniec. „Google i Microsoft zgodziły się na współpracę w niektórych sprawach patentowych i widzą szansę na współpracę w innych dziedzinach, co przyniesie korzyść dla naszych klientów” – czytamy w oświadczeniu.

Źródło: SlashGear, Bloomberg

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  DonHugo
  3
  To teraz będzie oficjalna aplikacja youtube i gmail pod wp ?
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   no ręka w rękę,no a teraz się wymienią danymi użytkowników,wow co ja piszę on już to zrobili...