Internet

Google pracuje nad „inteligentnym komunikatorem”

przeczytasz w 1 min.

Zapowiedzi brzmią jak odpowiedź na plany Facebooka. Szykuje się pojedynek czy może to początek nowej ery komunikatorów?

Google Nexus

Komunikatorów na rynku mamy już od groma, a firma Google ma nawet swój własny: Hangouts. Mimo to według informacji opublikowanych przez Wall Street Journal internetowy gigant od roku pracuje nad zupełnie nowym, tym razem „inteligentnym” narzędziem. Na czym ten jego spryt ma polegać? Otóż komunikator pozwolić ma równocześnie na rozmowę ze znajomymi, jak i wysyłanie różnego zapytań do bota Google i uzyskiwanie odpowiedzi.

Nie wiadomo jeszcze jak potężne ma być to narzędzie. Prawdopodobnie jednak automat będzie potrafił odpowiedzieć na wszystkie typowe zapytania (jak obecnie Cortana czy Siri), a jeśli coś sprawi mu większą trudność, zaproponuje linki na zadany temat. Z poziomu tej samej aplikacji będziemy mieli również dostęp do typowego komunikatora.

Wszystko to wygląda jak autentyczna odpowiedź na plany Facebooka. Ten wprowadza przecież ostatnio coraz więcej dodatkowych funkcji do swojego Messengera. Facebookowy komunikator od jakiegoś czasu nie służy już tylko do rozmawiania ze znajomymi, ale też do dokonywania płatności mobilnych, a nawet zamawiania „taksówek” Uber. Ekipa Zuckerberga pracuje też nad M – botem wewnątrz Messengera, który automatycznie przeszukuje zasoby sieci, aby udzielić odpowiedzi na zadane pytanie.

Google odmówiło komentarza w tej sprawie, ale potwierdzenie tych informacji nie byłoby raczej żadnym zaskoczeniem. Czy to właśnie tak wyglądać będzie przyszłość? Aplikacje mobilne, które łączą funkcje informacyjne i społecznościowe staną się czymś, bez czego nie będziemy wyobrażali sobie funkcjonowania w świecie? Dajcie znać w komentarzach co o tym sądzicie.

Źródło: The Verge

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tymczas_dla_TSa
  13
  Święta obchodzić, nie newsy pisać :P XD
  • avatar
   voxcordi
   4
   Inteligentne komunikatory, telewizory, zegarki, lodówki...
   Czas zaprzestać poszukiwania inteligencji wśród ludzi :-/
   • avatar
    wizard2233
    3
    Może będzie za mnie wiadomości wysyłał
    • avatar
     Konto usunięte
     -2
     Czy może olewam?