Ciekawostki

Wideo, które tłumaczy o co chodzi z tym Projektem Tango

przeczytasz w 1 min.

Matterport pokazuje swoją wizję zastosowania technologii Google.

Google Project Tango Matterport

Wczoraj pisaliśmy o nowej inicjatywie Google ukrywającej się pod tajemniczym tytułem Project Tango. Mające zrewolucjonizować technologię rzeczywistości rozszerzonej narzędzie polega na przestrzennym mapowaniu pomieszczeń i zamienianiu ich w pełnoprawne, wirtualne areny 3D. Ogólną zapowiedź mieliście już okazję przeczytać – teraz jedna z 200 grup deweloperskich biorących udział w projekcie opublikowała filmik pokazujący o co w tym Tango w ogóle chodzi i jak można to wykorzystać.

Tą grupą jest amerykański Matterport, który zaprezentował na swoim demonstracyjnym materiale wideo możliwości Project Tango. Zaprojektował on oprogramowanie umożliwiające jednoczesną rejestrację siatki 3D pomieszczenia i nakładanie kolorowych tekstur. Elementy te w czasie rzeczywistym tworzą środowisko 3D, które następnie może być wykorzystane w technologii rzeczywistości rozszerzonej.

Wspomniany filmik możecie zobaczyć poniżej:

Dyrektor generalny firmy Matterport Bill Brown przyznał, że nagranie nie jest najwyższej jakości. Powodem tego jest, jak informuje, fakt, że przygotowane przez Google prototypowe kamery mają limit 4 Mpix. Według Browna technologia ta znajdzie idealne zastosowanie w architekturze i dekoracji wnętrz.

Oczywiście każdy z 200 deweloperów może mieć inną wizję, a zastosowania Tango mogą być niezliczone. Cóż, wszystko więc zależy od tego czy uda się ten potencjał wykorzystać.

Źródło: SlashGear, TechCrunch

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  AndreoKomp
  2
  Każdemu architektowi technologia przyda się na pewno :).
  • avatar
   Antiax
   1
   Naprawdę sprzęt stawia wiele możliwości przed deweloperami i mam nadzieję, że wyniknie z tego coś przydatnego - sam pewnie tego nie wykorzystam, ale mam nadzieję, że inni będą potrafili. Tak poza tym ciekawe czy dałoby się zaprojektować ten sprzęt tak, że współpracowałby powiedzmy z Cry Engine 4 w taki sposób, że rejestrując obraz "na żywo" nakładane byłyby tekstury z tego silnika - jak prostsze stałoby się projektowanie gier...
   • avatar
    mat9v
    1
    Pojawią się aparaty z wizjerem jak w mieszkaniach :) Nie używasz, zasłaniasz :)
    • avatar
     Robsonik
     0
     Dla mnie rewelacja. Ciekawe kiedy projekt trafi na rynek konsumencki... Pewno nie prędko...
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      O jak miło. Nie dość, że Google bardzo chętnie udostępnia NSA nasze prywatne dane to teraz jeszcze NSA dostanie cały wygląd wnętrza naszego domu lub miejsc, w których jesteśmy.

      Wiem, że brzmi to śmiesznie i można nazwać to przesadą ale każdy z nas zna Google i wie, że ta firma jest wstanie zrobić wszystko.

      • avatar
       Konto usunięte
       0
       może wreszcie stworzą mape do nfs na bazie miast w których mieszkamy? :D
       • avatar
        krynka
        0
        To może niech Google swoje street view na FPS albo ścigankę przerobi :D