Smartfony

Google jednak żegna Nexusa 5 - smartfon wycofany ze sprzedaży

przeczytasz w 1 min.

12 marca 2015 roku to oficjalna data wycofania Nexusa 5 ze sklepu Google Play.

Google żegna Nexusa 5

Google poinformowało dziś, iż nadszedł czas pożegnać się ze smartfonem Nexus 5. Producent zdecydował się na wycofanie go ze swojego sklepu.

Już w grudniu zeszłego roku pisaliśmy, iż Google planuje uśmiercić Nexusa 5. Wtedy też dowiedzieliśmy się, iż produkcja smartfona została wstrzymana, a przewidywane zapasy w magazynach wystarczyć powinny mniej więcej do końca obecnego kwartału. Trzeba przyznać, że wyliczenia okazały się całkiem dokładne.

12 marca 2015 roku to oficjalna data wycofania Nexusa 5 ze sklepu Google Play, w którym pojawił się 1 listopada 2013 roku (sama zapowiedź miała miejsce dzień wcześniej). Od teraz Google koncentrować ma się już tylko na modelu Nexus 6.

"Drobne zapasy Nexusa 5 i akcesoriów do niego nadal istnieją u naszych partnerów handlowych, ale Google koncentruje się już wyłącznie na modelu Nexus 6."

Na szczęście Nexusa 5 można będzie kupić jeszcze przez jakiś czas w innych miejscach. Szczęście, bo wciąż jest to propozycja ciekawa, oferująca między innymi 5" ekran rozdzielczości Full HD, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800, 2 GB pamięci RAM i doskonałą płynność działania czystego systemu Google Android.

Źródło: phonearena

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Niby byl fajny, ale LG G2 mial znacznie lepsza baterie i kamere.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Miejmy nadzieje, że nowy nexus ( zapewne od huawei) jest blisko. Skoro mają być w tym roku 2 nexusy to może jeden wyjdzie w II kwartale.
   • avatar
    R2rr0
    -1
    Czyli kolejny Nexus coraz bliżej...
    • avatar
     Artur-9
     -13
     Najwyższy czas.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Kupszton