Filmy / seriale / VOD

Grosza daj Wiedźminowi, sakiewką potrząśnij...

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Wiedźmin od Netflix został już okrzyknięty wielkim hitem. Jak najbardziej słusznie, bo o skali sukcesu świadczy nie tylko świetna oglądalność, ale szeroko komentowane niemal wszystko, co z tym serialem związane.

Jaskier na Open’er Festival 2020

Wiedźmin został największym zeszłorocznym hitem na Netflix Polska, chociaż jak zapewne wiecie zadebiutował 20 grudnia. Statystyki z innych krajów wypadają równie dobrze, Wiedźmin jeśli nie wygrał to rzadko kiedy schodził z podium. A fani potrafią zachwycać się tu wieloma elementami. Także piosenką Toss a coin to your Witcher, którą w serialu śpiewa Jaskier.

Tu przodują nasi rodacy. Stworzone dla żartu wydarzenie Jaskier at Open'er 2020 na Facebooku cieszy się ogromną popularnością, zainteresowanie nim wyraziło na ten moment grubo ponad 60 tysięcy osób. To z kolei spowodowało, że żart przerodził się w petycję wysłaną już do Alter Art, organizatora festiwalu. Daleka droga do realizacji celu, ale jeśli ostatecznie wydarzenie doszłoby to skutku to chyba nikt nie byłby wiele zdziwiony. Tym bardziej, że w zeszłym roku na tym samym festiwalu promowano...  Stranger Things, a w specjalnej strefie serialu pojawił się między innymi Caleb McLaughlin (serialowy Lucas Sinclair).

Jaskier Open’er Festival

Co ciekawe, początkowo piosenka miała brzmieć zupełnie inaczej. Dodatkowo twórcy zdradzili, iż nie brakowało problemów przy pracach nad nią, Joey Batey (serialowy Jaskier) w trakcie nagrań zmagał się z chorobą. Tekst piosenki przygotowały Sonya Belousova  i Giona Ostinelli.

Oglądający serial zapewne słyszeli już omawiany utwór. Ale w ilu językach? Poniżej możecie sprawdzić, jak Toss a coin to your Witcher brzmi w 14 różnych językach.

Grosza daj Wiedźminowi w 14 różnych językach

Wiedźmin od Netflix to żyła złota dla wielu

Tak duża popularność gwarantuje zyski nie tylko platformie Netflix oraz wszystkim związanym z pracami nad serialem. Wiedźmin od Netflix to żyła złota dla wielu innych. Zyskał CD Projekt RED, którego Wiedźmin 3: Dziki Gon jest teraz popularniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Zyskała spółka CD Projekt, której ceny akcji na giełdzie przekroczyły rekordowe wartości. Zyskał Andrzej Sapkowski, którego powieści wylądowały na szycie listy sprzedaży w sklepie Amazon. Zyskać starają się też ci, którzy nie mają z tym uniwersum nic wspólnego. Z popularności piosenki Toss a coin to your Witcher skorzystali już twórcy gry Beat Saber.

I wyliczana mogłaby być pewnie dłuższa. I nie ma w niej niczego złego. Bo nikt nikogo do oglądania, słuchania, czytania czy (od czego trzeba było zacząć) kupowania czegokolwiek nie zmusza.

Źródło: facebook, movieBuzz, Holair

Warto zobaczyć również:

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Danketch
  Aktor grający Jaskiera (Jaskra?) za bardzo przypomina mi z ryja Ramseya Boltona z gry o srom, przez co nie pasuje mi do tej roli...
 • avatar
  zoltanisko1976
  CZeski wymiata
 • avatar
  xbk123
  Ja akurat tego Jaskra w serialu nie trawię. Serial jest dobry, Wiedźmin dobrze zagrany ale najfajniej wypada Calanthe. Praktycznie kradnie każdą scenę, w której jest.
 • avatar
  Żałosny spamer 3
  Uwaga na spamerów z www.bit.ly/SzukamDziewczyny. Próbują przesłać trojana i wykradać dane.
  -1
 • avatar
  Konto usunięte
  ja nie oglądam bo jest na netflix.
  -9