Gry

Gry z serii Wiedźmin znalazły już 20 milionów nabywców

przeczytasz w 1 min.

CD Projekt ma powody do zadowolenia. Seria Wiedźmin zbiera pozytywne komentarze i jednocześnie dobrze się sprzedaje.

Wiedźmin

Komplementów pod adresem serii Wiedźmin padło przez ostatnie lata mnóstwo. Podobne sytuacje nie zawsze idą w parze ze sprzedażą, ale CD Projekt problem ten na szczęście nie dotyczy.

Przybliżając swoją kondycję finansową, CD Projekt zdradziło ważną informację na temat sprzedaży przywołanego cyklu. Wygląda ona naprawdę dobrze, ponieważ gry z serii Wiedźmin znalazły już 20 milionów nabywców. Niestety tradycyjnie dla siebie CD Projekt nie przybliżyło, ile z tego przypadło na Wiedźmin 3: Dziki Gon, a ile na poprzednie odsłony serii.

„Naszą misją jest tworzenie rewolucyjnych gier fabularnych, trafiających do serc ludzi na całym świecie, dostarczając im doskonałej, poruszającej rozrywki. Wierzymy, że gra to forma sztuki, a nie produkt, który się bezrefleksyjnie konsumuje. Tworzymy gry z głęboką fabułą w które sami chcielibyśmy zagrać. Jesteśmy przekonani, że osiągniemy największe sukcesy jeśli plan biznesowy będzie podążał za naszą wizją kreatywną. Tą filozofią kierowaliśmy się przy tworzeniu gier o Wiedźminie. [...] Dziś z dumą informujemy, że do końca 2015 roku sprzedaliśmy w sumie ponad 20 mln gier z trylogii wiedźmińskiej.”

Poprzedni rok przyniósł CD Projekt przychód w wysokości 798 milionów złotych. Na jakie zyski się to przełożyło? W tym przypadku podana została kwota 342,4 miliona złotych.

Wypada zapytać, czy pomogliście w osiągnięciu przywoływanej liczby 20 milionów sprzedanych egzemplarzy? Ile gier z serii Wiedźmin kupiliście?

Źródło: thewitcher, CD Projekt

Komentarze

28
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  12
  Dobra trylogia to i chętni się znaleźli. Wieśka 1 ograłem co najmniej 3 razy, dwójkę 2 razy, a trójkę 4 razy z dodatkiem SzK. A teraz czekam na krew i wino.
  • avatar
   zawisus69
   5
   1 I 2 kupiłem za śmieszne 20 zł w jakiejś promocji na zimo albo wiosno-braniu. Trójkę dostałem w prezencie na urodziny ale już sam zakupiłem komplet dodatków w pełnej cenie. I pomimo że już od dawna nie kupuję gier świeżo po premierze w tym przypadku ciesze się że wsparłem firmę "konkretniejszym groszem". I pomimo że nie żałuję wydanych pieniędzy W3 utwierdził mnie w przekonaniu że jednak warto się wstrzymać z zakupem co najmniej te 6 miesięcy (jednak błędy i ciągłe poprawki trochę nerwów mi zjadły)
   • avatar
    AntySyjon
    3
    Ja mam zakupione: Wiedźmin1 Edycja rozszerzona pudełkowa, wiedźmin 1 na steam, wiedźmin 1 na gogu, Wiedźmin 2 zwykła pudełkowa, Wiedźmin 2 na gogu, oraz trójkę + expansion pass.
    • avatar
     Konto usunięte
     3
     Jedynka rozszerzona, potem na steamie. Dwójka rozszerzona, a trójka dumnie leży jako kolekcjonerka, wraz z pudełkowym dodatkiem. Świetna trylogia. Nieliczne są na jej poziomie, między innymi Mass Effect i Bioshocki.
     • avatar
      Alron
      3
      Wszystko co jak dotąd wyszło w formie pudełkowej (włączając Serca z Kamienia) + na GOGa. Wiedźmina 3 udało mi się nawet kolekcjonerskiego dorwać. Tak jak ogólnie gier premierowo nie kupuję, tak u CD Projekt RED jestem w stanie w ciemno kupić nawet kolekcjonerkę.
      • avatar
       comedyhut
       2
       Odpowiadając na pytanie: wszystkie:)
       • avatar
        Mariano_
        2
        Nie mogę grać w RPG odkąd skończyłem Wiedźmin 3. Każdy wydaje się miałki fabularnie przy dziele CDP. Zwłaszcza ten średniak Fallout 4. :(
        • avatar
         Konto usunięte
         1
         a ja mam wszystkie czesci 2 kupiłem 2 razy na premiere 3 zrobiłem doje... obudowe komputerową z drzewa sosnowego niestety nie wiem jak tu wrzucić zdjecie
         • avatar
          neXt___
          0
          1: ER, 2: ER na GOG-u + pudełkowe W3+SzK. O ile jedynkę kupiłem za śmieszne pieniądze, dawno po premierze, a dwójkę dostałem za darmo za event ze zbieraniem znaczków, to już ostatnie kupowałem zaraz po premierze. Warto było.
          • avatar
           NanoXen
           0
           Wszystkie 3 części ;)
           z tym, że dwie pierwsze po promocyjnych cenach za jakieś grosze. W3 już za normalną cenę krótko po premierze :)
           • avatar
            Adios6293
            0
            Wiedzmina 1 kupilem 3 razy :P Teraz mam 62 Godziny w Wiedzminie 3 I chyba juz jestem blisko konca :)
            • avatar
             usuniety_c89fe1248fbe
             0
             Ja chciałem czekać za Wiedźminem 3 na drugi dodatek i kupić całość w jakimś fajnym pakiecie. Na urodziny dostałem jednak W3 i... jak mnie denerwuje obecna dystrybucja!
             Instalacja ok, ale aktualizacja już nie, bo GOG wywalał błędy. Musiałem pobierać łatkę, z dysku ją instalować, po czym wyskoczył patch na 11GB. Nosz w morde, 2 dni instalacji, bo nastały takie czasy, że kupno gry to zaledwie pierwszy krok w maratonie do odpalenia jej na PC.

             Gdzie te piękne czasy, gdzie kupiło się grę i patch był opcjonalny, bo nie wydawano gry niedokończonej w taak wielkim stopniu.