Internet

Historia pisze się na Instagramie. Selena Gomez pobiła rekord

przeczytasz w 1 min.

Tak to już jest, że w XXI w. wiele “historycznych” momentów pisze się w cyfrowym świecie. Nie inaczej jest teraz, kiedy Selena Gomez pobiła właśnie rekord Kylie Jenner i stała się najpopularniejszą kobietą na Instagramie. Te liczby robią ogromne wrażenie.

W świecie celebrytów Instagram stanowi szczególnie ważną platformę życia codziennego. To właśnie za jej pośrednictwem influencerzy dzielą się z obserwatorami wydarzeniami ze swojego życia. Nic zatem dziwnego, że gwiazdy w sieci coraz częściej świętują bicie kolejnych rekordów. Przykładem jest Selena Gomez, która stała się dziś najpopularniejszą użytkowniczką Instagrama – zbierając na swoim profilu ponad 381 mln fanów.

Ponad 381 mln obserwujących. To nowy rekord Instagrama

O tym historycznym w cyfrowym świecie momencie informuje internetowy magazyn Elle, który zauważył zmianę wśród najpopularniejszych użytkowników Instagrama na świecie. Jeszcze wczoraj kobietą, która mogła pochwalić się największą grupą fanów na tej popularnej platformie społecznościowej była Kylie Jenner z wynikiem 380 mln obserwatorów. Dziś natomiast na pierwsze miejsce podium w tej kategorii “wskoczyła” Selena Gomez, która posiadając ok. 5 tys. postów mniej od Jenner, przekroczyła barierę 381 mln fanów.

To i tak nie są największe liczby na Instagramie

Ponad 380 mln obserwujących na Instagramie wcale nie jest rekordem w ujęciu całej platformy. Ten wynik dotyczy wyłącznie kont prowadzonych przez kobiety. W rankingu najbardziej zasięgowych profili (innych niż firmowe) znajdują się natomiast jeszcze dwie osoby i w obu przypadkach są to piłkarze. Lionel Messi zebrał (w momencie publikacji tego materiału) ponad 432 mln fanów na swoim profilu, ale to i tak znacznie mniej od lidera – Cristiano Ronaldo, którego śledzi ponad 551 mln użytkowników.

Jak na tle tych liczb wypadają polscy instagramerzy? Na liście 100 najpopularniejszych kont wg serwisu SocialTracker nie znajduje się żaden celebryta z Polski. Największą gwiazdą z naszego “podwórka” jest natomiast Robert Lewandowski, który może się pochwalić niespełna 33 mln fanów zgromadzonymi na profilu.

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hellsea
  6
  populacja ziemi ma zajebistych idoli
  • avatar
   mr. zombie
   2
   a co mnie obchodzi jakaś Selena Gomez