Smartfony

HTC odbiło się od dna

przeczytasz w 1 min.

HTC zanotowało pierwsze od dawna wzrosty przychodów. Jednorazowy wyskok czy początek lepszego trendu?

Informacje dotyczące wyników finansowych HTC były w ostatnich miesiącach, a nawet latach bardzo przewidywalne. Praktycznie każdy kolejny kwartał przynosił bowiem coraz gorszą sprzedaż smartfonów i tym samym mniejsze przychody. Wreszcie coś zmieniło się jednak na lepsze.

Wniosek taki wyciągać można po zapoznaniu się z danymi dotyczącymi trzeciego kwartału tego roku (Q3 2016). HTC udało się zakończyć ten okres z wynikiem 22,2 mld NT$ (nowych dolarów tajwańskich). Względem Q2 2016 jest to znaczna poprawa - o 18%.

Bardzo udany był zwłaszcza wrzesień. Okazał się on pierwszym miesiącem po marcu 2015 roku, który w ujęciu rok do roku wykazał wzrost przychodów i to o aż 31%.

Producent nie precyzuje czemu zawdzięcza poprawę notowań. Można jedynie przypuszczać, że spore znacznie miało dość ciepłe przyjęcie HTC 10, który jest flagowcem jak najbardziej udanym. Ważne będą wyniki z kolejnego kwartału. Zobaczymy czy producentowi uda się podtrzymać dobrą passę. Sporo zależeć może od zaprezentowanych kilka dni temu smartfonów Pixel oraz Pixel XL, które dla Google przygotowało właśnie HTC.

Źródło: htc, androidheadlines

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  NewUnnamedUser
  12
  Ludziom się przejadły Samsungi, plus afera z Galaxy Bomb 7 się do tego przyczyniły, więc wzrost notowań HTC powinien być jeszcze większy w najbliższym czasie.
  • avatar
   Vatharian
   7
   Bardzo sie ciesze! HTC istnieje od wielu lat, z mozolem budowalo swoja marke i zaznaczylo sie w historii jako najwiekszy innowator w branzy mobilnej. Nigdy sie nie bali skakac na gleboka wode i chociaz nie zawsze wszystko co robili sie udawalo, to nie dlatego, ze sie nie starali. Osobiscie zawsze trzymalem za nich kciuki, i wielokrotnie polecalem i sam kupowalem ich produkty - i tylko jeden raz sie zawiodlem, a zawinil... Microsoft.
   • avatar
    PROCTON
    -5
    Żadnego hejtu w komentarzach?! przy HTC, które skończyło się zanim się zaczęło...czy jakoś tak.
    • avatar
     Radical
     0
     No i super. Dolozylem swoja cegielke kupujac 10 :) Wczesniej mialem hero, sensation i one m8 a nawet nie jestem ich fanbojem tylko zawsze jak przychodzi do zakupu nowego telefonu to jakos najblizej mi do htc.
     • avatar
      dziobolek
      0
      HTC oraz Nokia (Communicator) jako jedyne promowały jako takie pierwsze smatrfony z prawdziwego zdarzenia, podczas gdy reszta producentów naśmiewała się z tych pomysłów i tak naprawdę trwała uporczywie w czarnej d...ziurze ze swoimi "komórkami".