Gry

id Software ujawniło zawartość testów alfa nowego DOOMa

przeczytasz w 1 min.

Niby nie jest tego dużo, ale z pewnością nie brakuje osób, które chętnie wezmą w testach udział.

Id Software

Nowy Doom w ciemno typowany jest na jedną z najważniejszych premier przyszłego roku. Chętnych do sprawdzenia czwartej odsłony tego zasłużonego cyklu z pewnością nie braknie. Najwięksi szczęśliwcy zagrają już wkrótce.

id Software obiecywało zaproszenia graczy do testów alfa oraz beta. Zbliża się najwidoczniej czas tych pierwszych, ponieważ twórcy wreszcie zdradzili szczegóły z nimi związane. Czego zatem się spodziewać?

W ręce testujących oddany zostanie tryb Deathmatch, którego przedstawiać nikomu chyba nie trzeba. Zmagania w sześcioosobowych drużynach toczyć mają się na mapie Heatwave. Określana jest ona mianem areny przemysłowej, zawierającej sporo wąskich korytarzy i małych pomieszczeń, a także duży, otwarty już teren centralny.

Eliminowanie wrogów odbywać będzie się przy pomocy 6 broni podstawowych - Vortex Rifle, Super Shotgun, Repeater, Rocket Launcher, Static Cannon i Plasma Rifle oraz jednej specjalnej - Gauss Cannon, ale o ograniczonych zasobach amunicji. Pojawi się też  Demon Rune, po którego zdobyciu gracz na chwilę zmieni się w potężnego demona.

Niestety wciąż nie ujawniono dokładnej daty startu testów alfa. Warto jednak przypomnieć, że dostęp do nich otrzymają osoby wybrane z grona tych, które swojego czasu kupiły w przedsprzedaży Wolfenstein: The New Order i zapisały się na odpowiedniej stronie. Wszyscy sięgający po ten tytuł będą mogli skorzystać później z wspomnianych testów beta.


Źródło: doom.com

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sn00p
  3
  Od czasów pierwszego Wolfenstein zawsze wyciekały bety. Nawet gdy internet był jeszcze egzotycznym słowem ludzie już grali w bety z IdSoftware. Nie będzie inaczej z nowym Doom'em. Będzie to pewnie pusta mapa po której można pobiegać i postrzelać troszkę "do ścian" ale dla takich maniaków jak ja, to naprawdę dużo. Pamiętam jak dano temu (tak dawno że większość czytających mój komentarz jeszcze byli we ALPHA planach) pojawił się pierwszy Wolfenstein to, były tylko 3 mapy ale, gdy zabiło się "szkopa" w windzie i przewrócił się do tyłu to, w tym momencie można było wejść do windy i grać kolejny poziom i w rzeczywistości było tych poziomów aż 6.
  • avatar
   MaxDamageDA
   3
   Pamiętam jak którejś nocy jechałem do kolegi kilka bloków dalej w 30 stopniowym mrozie, bo w środku nocy zassał alpha testa doom'a 3... Jak to robiło sieczkę z Geforce'a 3 :P Pamiętna łazienka, lustro i grafa "jak prawdziwa".

   Dziś to kompletnie nie robi wrażenia. Wygląda jak D3 z ostro podbitymi geometrią i rozdziałką tekstur. Wszystko poprawnie i na poziomie, ale WOW factor nie istnieje.

   Takie czasy.
   • avatar
    prime27pl
    -2
    Ciekawe bo ja widzę zapisy do bety nie Alfy.