Filmy / seriale / VOD

Ile kosztuje Disney+? Czy w ogóle się opłaca?

przeczytasz w 3 min.

Ile kosztuje Disney+? Cena tego serwisu wyraźnie wzrosła w listopadzie 2023 r., przez co znalazł się on w gronie najdroższych w Polsce. Wciąż, na szczęście, dostępny pozostał sposób na to, by nieco zaoszczędzić. Wyjaśniamy, na czym to polega.

Zastanawiasz się, ile kosztuje Disney+? Cena plasuje ten serwis wśród najdroższych platform VOD w Polsce. W rzeczywistości miesięczne koszty są wyższe tylko w przypadku usługi Netflix. Stało się tak po podwyżce, która miała miejsce w listopadzie 2023 r.

Ile kosztuje Disney+ na miesiąc?

Miesięczny abonament Disney+ wynosi 37,99 zł. To o 8 zł więcej niż kosztował przed listopadem 2023 r. i o 8-9 zł więcej niż większość konkurencji, w tym podstawowy pakiet Netflix i HBO Max. 

Jak już wspominaliśmy, więcej trzeba zapłacić tylko za wyższe plany Netflix, a zdecydowanie mniej zapłacimy za SkyShowtime czy Amazon Prime Video. Zbliżoną cenę ma usługa Apple TV+ (34,99 zł za miesiąc).

A jaka jest cena Disney+ na rok z góry?

Osoby, które chciałyby nieco zaoszczędzić, mogą zdecydować się na wykupienie dostępu do Disney+ na rok z góry. Mianowicie: roczny abonament Disney+ kosztuje 379,90 zł. Łatwo można obliczyć, że w tym układzie dwa miesiące dostępu do serwisu otrzymujemy niejako w gratisie.

To warto podkreślić, że w przeciwieństwie do Netflix w przypadku usługi Disney+ rzeczywiście możemy liczyć na rabat za swego rodzaju lojalność. 

Jakie mieć Disney+ za darmo?

Niestety nie ma obecnie możliwości, by uzyskać Disney+ za darmo. Nie istnieje nawet bezpłatny okres próbny. Jedyną opcją jest tak naprawdę skorzystanie z promocji, w której usługa jest dodawana za darmo na przykład do pakietu telewizji satelitarnej lub kablowej.  

Disney+ oferta

Oferta Disney Plus w Polsce, czyli co otrzymujemy w zamian

Co otrzymujemy w zamian za to, że zdecydujemy się płacić prawie trzy dychy miesięcznie lub trzy stówki rocznie? Oferta Disney+ w Polsce rzeczywiście jest całkiem bogata. Pod względem ilościowym katalog serwisu plasuje się praktycznie na równo z HBO Max. Możemy też liczyć na wysoką jakość i atrakcyjne warunki. 

Oczywiście same liczby to nie wszystko. Dodajmy więc, że w bibliotece znajdują się klasyczne bajki studia Pixar oraz Disney i nowości tych wytwórni, wszystkie filmy pełnometrażowe z uniwersum Gwiezdnych wojen i najnowsze seriale spod tego znaku, filmowe i serialowe hity z uniwersum Marvela, kultowe seriale z kolekcji STAR oraz programy popularno-naukowe z katalogu National Geographic. 

Katalog to tylko jeden z aspektów oferty. Rzućmy też okiem na inne. W skrócie wygląda to tak, że Disney Plus w Polsce oferuje:

 • blisko 1400 filmów i ponad 650 seriali w katalogu,
 • materiały w rozdzielczości od HD (720p) do 4K (2160p), także z HDR
 • możliwość oglądania na 4 urządzeniach równocześnie
 • tryb offline, czyli możliwość pobierania filmów i seriali „na później”
 • oraz możliwość utworzenia 7 profili (w tym dziecięcych – z ograniczeniami). 

Serwis Disney+ bez problemu działa na większości popularnych urządzeń. To między innymi komputery (na których skorzystamy z usługi z poziomu przeglądarki internetowej), smartfony i tablety z Androidem oraz urządzenia Apple, telewizory Smart TV z Androidem i autorskimi systemami (w tym LG webOS, Samsung Tizen i Panasonic MyHomeScreen), przystawki Smart TV i konsole do gier. 

Disney+ urządzenia

Jak wykupić Disney+? Opcji jest kilka

Dostęp do serwisu Disney+ można uzyskać między innymi poprzez dodanie go do swojego abonamentu telewizyjnego / telefonicznego. Taką ofertę mają między innymi Netia, Plus i Polsat Box. 

Abonament Disney Plus naturalnie opłacić można też normalnie (to znaczy samodzielnie) przy użyciu kilku różnych środków płatniczych. Listę tworzą cztery elementy:

 • karty kredytowe i debetowe Visa
 • karty kredytowe i debetowe MasterCard
 • karty kredytowe i debetowe Amex
 • cyfrowy portfel PayPal

Konieczne jest podpięcie danego środka płatniczego, ponieważ subskrypcja Disney+ odnawia się automatycznie. Oznacza to, że nie musisz nic robić, aby kontynuować korzystanie z serwisu. Oczywiście… 

W każdym momencie możesz zrezygnować – jak anulować Disney+?

Aby anulować swoją subskrypcję należy zalogować się na konto Disney+ na komputerze lub smartfonie, wybrać swój profil i opcję „Konto”. W obszarze „Subskrypcja” wybrać swoją subskrypcję i wcisnąć „Anuluj subskrypcję”, a następnie zatwierdzić wybór, opcjonalnie wypełniając ankietę. 

Po wykonaniu tych czynności z serwisu możesz korzystać do końca okresu rozliczeniowego. Oczywiście taką anulowaną subskrypcję możesz też w każdej chwili wznowić. Możesz również całkowicie usunąć swoje konto. W tym celu wybierz swój profil i „Konto”, a następnie w sekcji „Ustawienia” wybierz „Usuń konto”. Serwis przeprowadzi cię wówczas przez cały proces.

Źródło: Disney, informacja własna

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  PeetBoss
  6
  Mam dzisney w ramach Netii 1rok za free drugi płacę normalnie. Czy się opłaca? A no szczerze ma lepsze filmy, jeśli chodzi o klimaty, ale zaczyna powoli wciskać to co Netflix czyli LGBT, nie wiem dla czego na siłę to robią. Jak ktoś jest "pedałem" czy "les" mnie to gó*no obchodzi, ale nie lubię na nich zaglądać (o ile jeszcze les w porno da się jakoś znieść), po co z tym się obnosić i zniesmaczać widoku i smaczku z oglądania czy to na ulicy czy to w filmie. To tak potrzebne jak przekleństwa w stand-up-ach. Co do porównań do Netflixa to trzeba wziąć też pod uwagę rozdzielczość bo pod tym względem Netflix w swojej ofercie słabo wypada, co moim zdaniem 720p powinno działać tylko i wyłącznie w trybach mobilnych (smatfony, tablety) a standardem 1080p
  • avatar
   marioking
   2
   Ja tam z koncem roku wychodze z okresu promocyjnego i nie ma opcji bym płacił 38zł. tak jak nie widziałem sensu na zakup rocznego abo za 280 przed podwyżka... Disney zyskuje niewiele tresci co miesiac... te pojedyncze pozycje mozna sobie obejrzec klikajac miesiac co 4-6 miesiecy... te 29zł było powoli za dużo a teraz niech spadaja na drzwo :)
   • avatar
    Monolit
    1
    Wcale. Za darmo bym tego nie chciał.
    • avatar
     zibi2
     0
     Czy w ogóle się opłaca?
     To zależy czy chce się płacić za indoktrynację dzieci...