Gry

InFamous (PS3) - jedynie w polskiej wersji językowej

przeczytasz w 1 min.

Od paru dni w Sieci krążyły pogłoski sugerujące, iż najnowsza produkcja studia Sucker Punch - niezwykle ciekawie zapowiadające się InFamous (PS3) zawierać będzie pewne ograniczenia w wyborze wersji językowej. Chodziło tu o prawdopodobne usunięcie języka angielskiego z konkretnych edycji gry przeznaczonych na poszczególne rynki. Niestety, jak dowiadujemy się z serwisu VG247 pogłoski te zostały potwierdzone  na oficjalnym forum studia Sucker Punch, na którym podano, że w wersjach francuskiej, niemieckiej, włoskiej, hiszpańskiej i holenderskiej nie będziemy mogli wybrać w opcjach gry języka angielskiego. Znajdzie się on jednak w edycjach przeznaczonych na rynek rosyjski i portugalski.

Z uwagi na brak informacji co do tego czy polska wersja gry (która jak zapewne wszystkim wiadomo zostanie wydana w języku polskim) pozwalać będzie na wybór języka tak jak to miało miejsce w przypadku Killzone 2 zwróciliśmy się do Sony Computer Entertainment Polska  o wyjaśnienie. Oto oficjalny komentarz SCE Polska w tejże sprawie:

"Sony Computer Entertainment Polska ma zawsze na uwadze wysoką jakość wydawanych przez siebie produktów oraz zadowolenie naszych użytkowników. W grze inFamous na PS3 użytkownicy otrzymają możliwość zagrania tylko w polską wersję językową gry, przygotowaną i nagraną przez profesjonalnych i doświadczonych aktorów. Wydanie gry w takiej wersji, spowodowane jest wyłącznie kwestiami technicznymi. W chwili premiery inFamous, język polski nie będzie jeszcze obecny w systemie PLAYSTATION 3 natomiast sam proces tworzenia gry, uniemożliwiał 'ręczny' wybór języków. W związku z tym stając przed wyborem wydania produktu w pełnej polskiej wersji językowej lub całkowitego braku lokalizacji, mamy nadzieję, że podjęliśmy korzystną dla użytkowników decyzję o udostępnieniu gry w pełnej polskiej wersji językowej. Pierwsze opinie, które otrzymujemy na temat przygotowanej lokalizacji, zdają się świadczyć, iż  użytkownicy powinni być zadowoleni z jakości 'polskiego' inFamous na PS3. Życzymy wszystkim wielu ekscytujących przygód w Empire City!"

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Dziękujemy Ci, Sony. Game UK, znowu dostanie zamówienie. Po Killzone 2 mam już dosyć "profesjonalnych polskich wersji" od Sony
  • avatar
   Cybul2
   0
   Polskie wersje językowe gier bez możliwości wyboru wersji to prawdziwa chujnia. Jak kupiłem Farcry to się po prostu załamałem, słysząc dialogi wypowiadane przez polskich "profesjonalnych aktorów". Teraz mam na półce orginalną grę Far Cry ale na dysku spiraconą wersję angielską.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ja również chciałem podziękować Sony za takie załatwienie sprawy. Polska wersja Killzone 2 była katastrofalna, choć tam język można wybrać (niestety, tylko przy pierwszym uruchomieniu gry, co też jest kuriozum). Podobnie było z Burnout Paradies: TUB (ver. PS3) - jak się okazało, że gra jest wyłącznie w polskiej wersji językowej myślałem, że wyrzucę ją przez okno - jakoś się przyzwyczaiłem, ale inFamous na 100% sobie sprowadzę w wersji angielskiej, bo polskiej nie zniosę.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Dla paru osób nikt nie będzie dawał dodatkowo języka angielskiego.
     Chciałem przypomnieć że żyjemy w kraju który nazywa się Rzeczpospolita Polska, a językiem urzędowym w tym kraju i używanym przez ~98% mieszkańców jest język polski.
     A do tego to jest wolny kraj i nie ma przymusu znajomości języka angielskiego. Więc chyba lepiej jak nabywcy tej gry będą rozumieć o co w niej chodzi...
     Widać jesteście strasznymi egoistami...
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      W Killzone 2 nie grałem (nawet nie mam PS3 :P), ale jeśli tłumaczenie będzie na tym samym poziomie co oświadczenie Sony, to ja dziękuję. Przecinki to chyba losowo stawiali xD
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Killzone 2, Burnout Paradise , Assassins Creed ....polskie wersje językowe są do bani i kropka ( wyjątkiem dla mnie są Wiedzmin|pc| i Fifa 09 |pS3|) . Tych profesjonalnych "aktorów" z telenowel niech sobie wsadzą w ... i dadzą graczom możliwość wyboru .
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        szczerze mówiąc to ja wole gry w oryginalnej wersji językowej - angielskiej - wszystkie spolszczenia jakos marne wychodzą :/