Technologie i Firma

Informatyk swoją pracę lubi

przeczytasz w 1 min.

Zatrudnienie w branży IT to dla wielu osób szansa na dobry zarobek, prężny rozwój i doskonały balans między pracą a życiem osobistym.

Informatyk swoją pracę lubi. Pewnie – nie każdy i nie zawsze, ale fakty są takie, że pracownicy IT są obecnie najbardziej zadowoloną grupą zawodową w Europie.

Aż 89 proc. szeroko pojętych informatyków uważa, że branża IT pozwala im utrzymywać idealną równowagę między pracą a życiem prywatnym. Najmniejszy z kolei jest odsetek doświadczających stresu, niepokoju lub zdenerwowania wynikającego z pracy. 

Co jeszcze wpływa tak pozytywnie na zadowolenie informatyków z pracy? Przede wszystkim możliwość ciągłego rozwoju, dokształcania się i podnoszenia kwalifikacji. Często też praca jest zarazem ich pasją. Nie bez znaczenia są również relatywnie wysokie zarobki.

To wnioski z badania przeprowadzonego przez firmę ADP na 10 tysiącach pracowników z najpopularniejszych branż z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Holandii, Hiszpanii, Włochów, Szwajcarii i Polski. 

A przedstawicieli jakich zawodów mamy po drugiej stronie? Z badania ADP wynika, że najbardziej niezadowoleni z pracy są ludzie zatrudnieniu w handlu detalicznym oraz branżach gastronomicznej i rozrywkowej. Tylko dwóch na trzech pracownikach w tych sektorach jest zadowolonych.

Źródło: Quartz

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Marek1981
  4
  Może by podali wyniki w poszczególnych krajach i różnicę w zarobkach. Jak to mówią papier wszystko przyjmie.
  • avatar
   Dudi4Fr
   3
   Zależy: gdzie, dla kogo i za ile. W ciągu ostatnich 10 lat przeszedłem przez kilka firm i stanowisk. Moge powiedzieć z czystym sumieniem że są prace lepsze i gorsze oraz koszmarne, każdy Helpdesk czy serwisant wam o tym powie.

   Do tego zarobki w Polsce nie motywują za bardzo żeby robić jakieś większe dyplomy w tym kierunku, za to za granicą to inna historia.
   • avatar
    logimen
    3
    Pracownik ServiceDesku w korpo to jak chinczyk w fabryce Foxconna :|
    Tak w skrocie.
    • avatar
     jinling
     -1
     Ponad pietnascie lat jezdze po ludziach i naprawiam im komputery i montuje internet. Absolutnie niezgodze sie z tym stwierdzeniem "najbardziej zadowolona grupa zawodowa". Ja nie potrzebuje budzika, bo ludzie dzwonia do mnie przed 8.00, a prace zaczynam o 9.00. To sie nazywa zycie bez stresu. A na terenach wiejskich to wyjatkowo bez stresu. Ostatnio mialem telefon z rana, klient drze mi sie do sluchawki, a okazalo sie ze ma router wylaczony z pradu. Mozna szalu dostac.
     Ktos naprawde nie wie co to praca z ludzmi, a jeszcze troche przyglupimi.
     • avatar
      Konto usunięte
      -5
      Jakby informatyk miał pracować na świecącej Retinie (jak ze zdjecia) to po 2 miesiącach pracy wydłubałby sobie oczy i znienawidził zawód, który tak bardzo kocha.