Gry

Injustice 2 na e-sportowej arenie

przeczytasz w 1 min.

Premiery gry nadal się nie doczekaliśmy, ale Warner Bros już ogłosiło, że powstanie e-sportowa liga Injustice 2.

I to z niemałą pulą nagród. Do zgarnięcia jest 600 tys.dolarów.

Całe przedsięwzięcie to Injustice 2 Championship Series. Warner Bros do sprawy zabrał się profesjonalnie i rozpoczął współpracę z gigantami jak ESL, Gamelta eSports Profesional League, czy Twitch. Rozgrywki będą mieć miejsce w Ameryce Północnej, Ameryce środkowej i Europie.

Pierwsze spotkanie to Injustice 2 Pro Series, rozpoczynające się już 26 maja. Przez cztery miesiące uczestnicy będą toczyć pojedynki między sobą, aż do wyłonienia 16 najlepszych graczy, którzy spotkają się 17 września w Los Angeles 17 września. Zawody będzie można śledzić na żywo w serwisie twitch.

W Stanach Zjednoczonych odbędzie się Injustice 2 GameStop Hometown Heroes. Tutaj do udziału mogą zgłosić się Ci, którzy nie biorą udziału w turnieju Pro Series. W sierpniu aa terenie kraju odbędzie się 8 regionalnych finałów w sklepach GameStop. Zwycięzcy spotkają się w wielkim finale podczas GameStop Consumer Expo in Las Vegas.

W Europie liga rusza 20 maja pod nazwą Injustice 2 Path to Pro Tournament. Wezmą w niej udział kraje Beneluksu, Francja, Niemcy, Skandynawia, Włochy, Hiszpania i Wielka Brytania. Finały przewidywane są na 12 sierpnia, gdzie spotka się 12 najlepszych graczy.

Liga Latina to zawody dla Meksyku, Argentyny, Chile i Peru. Tak jak w przypadku poprzednich eventów, liga startuje w maju, a kończy się w sierpniu.

Warner Bros potwierdził też informację o organizacji zawodów na terenie Brazylii, ale póki co, nie znamy żadnych szczegółów. Pozostaje nam więc czekać na oficjalną premierę gry, która odbędzie się już za 5 dni na konsolę PlayStation 4 i Xbox One.

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  naqerpl
  0
  Aj próba zrobienia esportu z gry która jeszcze nie miała premiery. Może cholera będzie super gierka, ale takie zagrania są żałosne :/
  • avatar
   rlistek
   0
   Uuuu... co ja widze... konkurencja dla "esportowej" Fify.