Karty graficzne

Podkręcona karta graficzna Inno3D iChill GTX Titan z chłodzeniem Arctic Accelero Hybrid

przeczytasz w 1 min.

Inno3D iChill GTX Titan Accelero Hybrid został fabrycznie przyspieszony, a do jego chłodzenia wykorzystano hybrydowy układ Arctic Accelero Hybrid

Inno3D iChill GTX Titan Accelero Hybrid karta graficzna zdjęcie opakowanie

Podczas targów CeBIT 2013 pisaliśmy o niereferencyjnej karcie graficznej Inno3D GeForce GTX Titan, która została wyposażona w hybrydowy system chłodzenia. Zainteresowani tą konstrukcją nie musieli długo czekać, gdyż już pojawiła się w oficjalnej ofercie producenta.

Inno3D iChill GTX Titan Accelero Hybrid pracuje z lekko podniesionymi taktowaniami – 937 MHz (980 MHz w trybie Boost) dla układu graficznego oraz 6008 MHz dla pamięci wideo. Na niebieskim laminacie umieszczono procesor graficzny Kepler GK110 z 2688 rdzeniami CUDA oraz 6 GB pamięci GDDR5 o 384-bitowym interfejsie.

Do chłodzenia wykorzystano hybrydowe chłodzenie Arctic Accelero Hybrid, które składa się z bloku wodnego chłodzącego rdzeń, aluminiowej chłodnicy ze 120-milimetrowym wentylatorem oraz 80-milimetrowego wentylatora chłodzącego pozostałe elementy akceleratora. Konstrukcja ta jest o 10 stopni Celsjusza wydajniejsza i o 3 dBA cichsza od standardowego coolera Nvidii.

Inno3D iChill GTX Titan Accelero Hybrid karta graficzna zdjęcie budowa chłodzenie

Z przodu udostępniono standardowy zestaw wyjść wideo – dwa DVI, jedno HDMI i jedno DisplayPort. Trochę dalej znalazły się dwa złącza SLI oraz 6- i 8-pinowe gniazdo dodatkowego zasilania.

Inno3D iChill GTX Titan Accelero Hybrid karta graficzna grafika

Specyfikacja karty graficznej Inno3D iChill GTX Titan Accelero Hybrid:

 • procesor graficzny: GK110
 • procesory strumieniowe: 2688
 • taktowanie rdzenia: 937 MHz (980 MHz w trybie Boost)
 • pamięć wideo: 6 GB GDDR5 384-bit
 • taktowanie pamięci: 6008 MHz
 • wyjścia wideo: 2x DVI, HDMI, DisplayPort
 • dodatkowe zasilanie: 6+8-pin
 • chłodzenie: Arctic Accelero Hybrid

Inno3D iChill GTX Titan Accelero Hybrid karta graficzna opakowanie zdjęcie

Wraz z kartą dodawana jest podkładka pod mysz iChill oraz benchmark Futuremark 3DMark. Niestety jeszcze nie wiadomo kiedy i w jakiej cenie pojawi się w sprzedaży.

Źródło: Inno3D

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Szymon331
  7
  Chłodzenie obecnych kart zaczyna dosłownie wychodzić poza komputer...

  Ciekawe czy za 5 lat chłodzenie karty graficznej będziemy stawiać obok obudowy..?
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Jedna uwaga:
   - jeśli ktoś kupuje kartę z serii Titan, to liczy się z wydatkiem milionów monet, prawda? Więc ALBO kupi model z DCuII, Zotac'a AMP czy inne temu podobno (gdy wyjdą na rynek, a wyjdą z pewnością) ALBO sam zwoduje Titan'a - przecież mioliony monet + 1000 nie zrobią dla niego żadnej różnicy...

   A więc ten Inno3D to fail. Raz że brzydki (tak, tak - karta nie ma wyglądać a działać, ale i tak większość z facetów to wzrokowcy, więc trujcie sobie co chcecie), dwa - kompletnie nie sprawdzi się na rynku z powodu wymienionego j.w.
   • avatar
    gural23
    1
    Nie podoba mi się.
    • avatar
     sowix71
     1
     10st. różnicy... od wersji stok to jest w kit, to jest gadżet.
     • avatar
      Skaza
      0

      Może doczekamy się gniazda dla układów obliczeniowych (i samych układów) pozwalającego na odprowadzanie ciepła z obu stron GPU ;) Jestem ciekaw, czy takie rozwiązanie w ogóle byłoby wydajne...

      • avatar
       Balrogos
       0
       Mogli by zrobić dwustronne chłodzenie kiedyś na Rivie TNT dodałem wentylator który dmuchał na samo PCB co już pomagało samo sobie zbić temperatury :)

       Brakuje przede wszystkim zoptymalizowanego chłodzenia powietrznego da sie zrobić bezproblemowo takie coś już teraz ale nikt nie robi dlaczego nie wiem
       • avatar
        kruk200
        0
        JA nie wiem co specjalnego jest w tym chłodzeniu. Jest to połowa chłodzenia wodnego. Jak dla mnie, to szajs...
        • avatar
         MasterBarti
         0
         Mmm "20% faster", kocham ten marketingowy bełkot. :P
         Ciekawe o co im chodzi, bo ta karta na pewno nie jest 20% szybsza od referencyjnej. Może chodzi o szybkość oddawania ciepła do otoczenia przez zamontowany układ chłodzenia ? ;)