• benchmark.pl
 • Foto
 • Najpopularniejszy produkt foto w sklepie Amazon w sezonie gwiazdkowym to…
Foto

Najpopularniejszy produkt foto w sklepie Amazon w sezonie gwiazdkowym to…

przeczytasz w 1 min.

Amazon opublikował podsumowanie sprzedaży w okresie świątecznym. Lider zestawienia najpopularniejszych produktów zaskakuje, a może nie

Amazon najpopularniejsze produkty

Na czele zestawienia znalazła się kamera GoPro Hero4 Silver oraz nagłowny uchwyt dla kamer tego producenta. To jednak środkowy i najniższy stopień podium. Najpopularniejszym produktem w dziale foto w sklepie Amazon, w tym sezonie świątecznym, okazał się podwójny zestaw papierów Fujifilm dla aparatów Instax Mini.

Dla kogoś, kto technologię analogową kwituje machnięciem ręki, może to być ogromne zaskoczenie, jednakże dla osób traktujących fotografię z większym szacunkiem już niekoniecznie. Sam na Gwiazdkę wyciągnąłem z szafy swojego Instaxa, załadowałem nowy zestaw papierów i zabawy było co niemiara. Przyznam, nawet nie przypuszczałem, że tak się stanie. Spodziewałem się kilku pozowanych zdjęć, po których Instax powędrowałby z powrotem na półkę. A tu takie miłe zaskoczenie.

Papier do aparatów Fujifilm Instax nie należy oczywiście do najtańszych materiałów eksploatacyjnych. Paczka 20 papierów (2x10), które pozwalają na wykonanie 20 niepowtarzalnych zdjęć, to wydatek kilkudziesięciu złotych. Z tego też powodu, nie sięgam po Instaxa przy każdej okazji, rzekłbym nawet, że dość rzadko.

Jednak wyniki Amazona pokazują, że ludzie chcą nie tylko cieszyć się idealnymi pod względem technicznym zdjęciami. Chcą także bawić się fotografią i całym procesem powstawania zdjęć. Analogowe materiały eksploatacyjne do fotografii natychmiastowej sprzyjają takim zachowaniom, ale podobnie może być także w przypadku cyfrowej fotografii smartfonowej.

Wystarczy smartfon z dużym, 5-calowym lub nieco większym ekranem, na którym wygodnie możemy podejrzeć wykonane chwilę wcześniej zdjęcia. Co prawda nie będą one niepowtarzalne w takim sensie jak te wykonane Instaxem, ale nadal można liczyć na świetną zabawę.

Źródło: PDN, inf. własna

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Polaroid bis?
  • avatar
   BluePandoraBox
   1
   jakiż cudowny zbieg okoliczności, najpopularniejszy produkt (wcale nie taki tani) i akurat autor newsa go używa
   hmm.... a łyżka na to - niemożliwe :P