Telefony

Intel przejmie rynek tabletów od ARM

przeczytasz w 1 min.

Według redaktorów Wall Street Journal Intel zaprezentuje ponad dziesięć tabletów stworzonych na bazie platformy Oak Trail podczas tegorocznych targów Computex.

Targi Computex odbywające się w Tajpej potrwają od 31 maja do 4 czerwca, Intel ma wówczas zaprezentować ponad dziesięć tabletów, wyposażonych w systemy Google Android oraz MeeGo. Póki co nie wiemy czy zostaną ujawnione nowe tablety korzystające z systemu Microsoftu.

Nie wiadomo również, którzy producenci sprzętu pojawią się z tabletami wykorzystującymi układy firmy Intel, sporo mówi się o obecności marek Asus i Lenovo. Ale tutaj mówimy o najbliższych targach Computex. Według planu, gigant rynku procesorów, do końca tego roku powinien wyposażyć aż 35 różnych modeli tabletów w swoje układy. Mówimy tutaj praktycznie o wszystkich najważniejszych graczach na rynku, a także o nieco mniej znanych firmach. „Pogromcy iPada” wyposażeni w odświeżone procesory Atom pojawić mają się na rynku z systemami Windows, Android lub MeeGo.
 

Intel Atom 2011
 

Nie można w tym wypadku zapominać o tym że Intel w pocie czoła pracuje nad platformą Cedar Trail, skierowaną do tabletów, oraz układami Medfield, które będą montowane w smartfonach. Są to jednak póki co odległe plany, bo premiery pierwszych urządzeń wyposażonych w te technologie upatruje się na 2012 roku. Intel robi wszystko, by wyrwać rynek urządzeń mobilnych z rąk ARM. Warto przypomnieć chociażby o tym, że firma postanowiła dopłacać do każdego tabletu korzystającego z ich rozwiązań 10 dolarów. Niestety plotki mówią że Intel Atom Z670, z którym Intel chce zawojować rynek tabletów jest trzykrotnie droższy niż Nvidia Tegra 2.


Więcej o tabletach Intela:

Źródło: TechSpot

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  x86 w tym segmencie to przeżytek. Z ARM nie wygrają.
  • avatar
   Nalovp
   0
   "Intel przjemie rynek tabletów od ARM"
   • avatar
    jacy4
    0
    Intel myśli że ludzie dopłacą dodatkowy tysiąc za to że pisze Intel Atom inside?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Pobożne życzenie
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Intel atom inside żal
      dzisiaj intel patrzy tylko jak wyłudzić kasę od kupujących
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Gdyby intelowi udało się wynaleźć procka 1x 1 GHz, który poborem mocy odpowiadał by no powiedzmy takiemu ARM 2x 2 GHz to by zmasakrował ARM'y. Nie mają szans z x86 bo architektura nie pozwala na to co w przypadku x86 jest naturalne - wysoka wydajność.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        ...