Telefony

Bezprzewodowe ładowanie akumulatora w smartfonie z Intel Wireless Charging Technology

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
15 komentarzy Dyskutuj z nami

Koniec z ładowarkami?

Jedną z największych niedogodności związanych z użytkowaniem smartfonów jest konieczność ich ładowania. Co prawda nie zanosi się na to, aby można było z niej zrezygnować, ale możliwe jest znaczne udogodnienie tej czynności.

Pracuje nad tym Intel, który coraz głośniej mówi o Wireless Charging Technology. Została ona zapowiedziana już w 2008 roku i do dziś jest przez firmę rozwijana. Dlaczego projekt ten wart jest uwagi?

Technologia umożliwia bezprzewodowe ładowanie smartfona z notebooka. Rezygnacja z przewodowych ładowarek to perspektywa bardzo przyjemna, ale zapewne szybko nie dotknie ona przeciętnych użytkowników.

Wireless Charging Technology bezprzewodowe ładowanie smartfona

A szkoda, bo wygląda to naprawdę zachęcająco. Kiedy akumulator w smartfonie zacznie się wyczerpywać, wystarczy uruchomić oprogramowanie wykrywające Wireless Charging Technology i położyć go obok notebooka (w odległości dwóch-trzech centymetrów). Urządzenia zostaną sprzężone i energia zacznie bezprzewodowo przepływać, kończąc proces ładowania w ciągu około godziny.

Oto krótka próbka możliwości omawianej technologii:

Tak jak wspomnieliśmy, prace nad Wireless Charging Technology wciąż trwają. Intel ma przedstawiać kolejne informacje w ciągu następnych miesięcy. Być może wkrótce dowiemy się, kiedy technologia ta na dobre zagości w nowych urządzeniach.
 

Więcej o smartfonach:

Źródło: inf. prasowa, youtube

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Reyqer
  4
  Brawo panowie z Intela!! Od dziś nikt nie będzie już przykuty do ładowarki. Teraz trzeba wszędzie nosić laptopa...
 • avatar
  Hedrox
  3
  Przypuszczam, że działa to na zasadzie indukcji elektromagnetycznej. (świadczy o tym niewielka odległość ładowania) No a do tego potrzebne są dedykowane urządzenia tak ładujące jak i ładowane. Tak mi się zdaje przynajmniej. Ale nawet jeśli jestem w błędzie to na ile znam się na marketingu to tak fajny patent będzie chciał być wykorzystany do robienia pieniędzy: podbijania sprzedaży nowych laptopów i smartfonów.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Jeżeli urządzenie musi się znajdować tuz obok notebooka to co za problem naładować go za pośrednictwem kabla? Nawet nie można go w tym czasie komfortowo używać... Dla mnie pomysł futurystyczny ale niestety mało praktyczny a do tego pewnie niesamowicie kosztowny
 • avatar
  kitin
  2
  Ciekawe ile energii się na tym traci?
 • avatar
  wdowa94
  1
  Póki co pomysł jest tylko do rozbicia o ścianę, ponieważ urządzenie musi być w bardzo małych odległościach od ,,nadajnika".
  Kabel jest na pewno bardziej opłacalny i praktyczny, bo mamy dosyć dużą swobodę, ładowarka nie kosztuje majątku (jak ta technologia) i urządzenie odbiorcze potrzebuje tylko małego wejścia na wtyczkę
 • avatar
  RexRX
  -3
  W nowych urządzenia będzie a starych?