Procesory

Intel wkrótce zapowie Nehalema 8-core??

przeczytasz w 1 min.

Koncern Intel prawdopodobnie juz w przyszłym tygodniu ogłosi, że prowadzi prace nad procesorem Nehalem, wyposażonym w osiem jąder. Układ ten będzie przeznaczony dla serwerów i stacji roboczych.

O nowym procesorze wiadomo narazie jedynie, że pomieści 2.3 miliarda tranzystorów, wspierał będzie technologię Hyper-Threading oraz obsłuży jednocześnie aż 16 wątków. Prawdopobonie w przyszłym tygodniu Intel zwoła konferencję prasową, na której przybliży nam informacje na jego temat oraz poda prawdopodobną datę jego premiery. Przypuszcza się, że Nehalem 8-core trafi na rynek na przełomie 2009 i 2010 roku.

Źródło: techPowerUp

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  suntzu
  0
  Intel to ogłosił chyba pół roku temu, więc żadna nowość... wszystko jest dostępne jak na dłoni w eng wikipedii. Więc, więcej newsów z wiki:) Może zrobić kopię na benchmark?

  jedyna nowość to chyba ilość "2.3 miliarda tranzystorów"

  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Najbardziej jestem ciekaw jakiej Intel zażąda kwoty za topowe modele. Spokojnie powinno przebić 5k :D
   • avatar
    Harry Lloyd
    0
    4000 to na pewno nie złotych. Obecnie najwyższy serwerowy procesor kosztuje 1600 dolarów, a to tylko cztery rdzenie i 2xQPI.

    Becktony będą na nowy socket LGA 1567. 8 rdzeni, 4xQPI, 24 MiB cache L3 i konieczność stosowania FB-DIMM. Spokojnie możemy się szykować na nowy rekord ceny procesora.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     "wspierał będzie technologię Hyper-Threading oraz obsłuży jednocześnie aż 16 wątków"

     tu jest jakiś błąd logiczny. zamiast "oraz" powinno być ", zatem"