IVONA Software przejęta przez spółkę Amazon

przeczytasz w 1 min.

Polska firma zmienia właścicieli - rozwój syntezatora mowy jeszcze bardziej przyspieszy?

IVONA logo

Firma IVONA Software została właśnie częścią spółki Amazon.

IVONA Software to firma, słynąca przede wszystkim z cenionego zarówno w Polsce, jak i na świecie syntezatora mowy. Technologia text-to-speech opracowana przez polską spółkę jest coraz częściej wykorzystywana i wkrótce może stać się jeszcze popularniejsza – firmę przejęło bowiem Amazon. Aktualnie na portfolio IVONA składa się 44 głosów w 17 językach.

"Opracowana przez IVONA Software wyjątkowa technologia text-to-speech wyróżnia się naturalnością, dokładnością wymowy oraz łatwością wykorzystania. Jest ona kluczowym elementem funkcji zwiększających dostępność Kindle Fire, w tym Text-to-Speech, Voice Guide, czy Explore by Touch”, powiedział Dave Limp, Vice President, Amazon Kindle. "Zespół IVONA podziela naszą pasję do innowacji i koncentrację na potrzebach klienta. Liczymy na dalszy rozwój i dostarczanie świetnych produktów pozwalających na budowę najwyższej klasy rozwiązań głosowych klientom na całym świecie."

„Od ponad dziesięciu lat nasz zespół koncentruje się na budowie innowacyjnej technologii text-to-speech,” mówi Łukasz Osowski, Prezes i współzałożyciel firmy IVONA. „Cieszymy się, że wsparcie Amazon pozwoli nam na dalszy rozwój, innowacje oraz dostarczanie nowych głosów i języków klientom na całym świecie.”

Oznacza to, że albo firma, doceniając jakość symulatora, postanowiła zaimplementować go do czytania książek w wielu językach, albo w niedługim czasie możemy spodziewać się polskojęzycznej wersji sklepu. Czas pokaże, który scenariusz się potwierdzi.

Źródło: IVONA, Ubergizmo, amazon

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Grinch
  14
  NIe wiem jakie mieli plany właściciele IVONA Software ale wolałbym usłyszeć, iż AMAZON wykupił licencję na wykorzystywanie technologii text-to-speech w swoich produktach niż to, że firma została przejęta.

  W końcu nie mamy zbyt wiele polskich marek światowej klasy.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Japońskie syntezatory potrafią śpiewać ^.^
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Szkoda, zapewne sprzedali za niezłe pieniądze, mam nadzieję, że zainwestują i rozwiną nową technologię.
    Nie wiem, gdzie mieli zarejestrowaną spółkę, ale jeśli w PL to pewnie w końcu zwątpili.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     gołodupcami jestesmy przez poltykow, ktorzy nie wspieraja praktycznie nic co sie rozwija, tylko piorą kase na utartych sciezkach gdzie i tak nic nie osiagniemy na swiatowym polu, a tam gdzie polski łeb wymyśli coś dobrego - żadnego wsparcia, więc dziwicie sie ze sprzedaje pomysl obcym, ktorzy taka innowacje wprowadzaja i zarabiaja krocie, czołówka najlepszych chirurgów w USA to głównie polacy, ale musieli wyjechać, bo sejm prowadzi sie jak dziwka, rozpieprza kasa i szuka tylko jak tu podymać jeszcze troche