Technologie i Firma

Kapsuła hyperloop z Polski poleciała do SpaceX

przeczytasz w 1 min.

Polacy z zespołu Hyper Poland wysłali Dreamlinerem prototyp kapsuły hyperloop, który weźmie udział w testach organizowanych przez SpaceX.

Hyperloop ma być środkiem transportu przyszłości. Rozwijający tę koncepcję zespół inżynierski Hyper Poland ma nadzieję, że niedalekiej i wiele robi w tym kierunku, by do tego doprowadzić. Bierze udział w rozmaitych konkursach, a jednym z najważniejszych z nich jest ten organizowany przez SpaceX, czyli kosmiczną firmę Elona Muska. Polacy zakwalifikowali się do finału i wysłali już swoją prototypową kapsułę Amerykanom.

Hyper Poland jest jedynym zespołem z naszej części świata, który znalazł się w finale konkursu SpaceX i jednym z 24 w ogóle. Przez ostatnie miesiące pracował nad swoją wersją kapsuły, która w weekend na pokładzie Dreamlinera LOT-u poleciała do Stanów Zjednoczonych, gdzie w przyszłym tygodniu weźmie udział w oficjalnym teście.

Sukces w konkursie może sprawić, że polska technologia stanie się powszechnie uznawanym standardem hyperloop – kolei przyszłości, która ma zmienić transport na całym świecie. Zespół Hyper Poland ma nadzieję, że także w Polsce i planuje już nawet wybudowanie odcinka testowego w naszym kraju. Ekipa stara się jak może, by odnieść sukces, a pomóc może zarówno Instytut Kolejnictwa (z którym współpracuje), jak i Poczta Polska (która daje polskiemu hyperloopowi szansę w swoim programie dla start-upów).

Trzymamy kciuki!

Źródło: Hyper Poland na Facebooku. Ilustracja: Hyper Poland

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Dudzio993
    10
    Wielkie gratulacje dla naszych rodaków. Polak potrafi pokazać pazur w każdej dziedzinie !