Pamięć flash

Karta SD z Wi-Fi

przeczytasz w 0 min.

Podłączenie aparatu cyfrowego do komputera potrafi być męczące. Niby wystarczy podpiąć przewód i wszystko gotowe. A jednak chciało by się aby nasz aparat łączył się bezprzewodowo - oczywiście na rynku są takie aparaty ale my skupimy się na tych modelach, które nie posiadają tej magicznej opcji. Najnowsza karta SD Eye-Fi sprawi, że użytkownik może przesyłać pliki bezpośrednio z karty do komputera bez użycia dodatkowych przewodów.

Aplikacja pozwalająca na przesyłanie zawartości karty uruchamia się automatycznie, gdy Eye-Fi znajdzie się w zasięgu hotspotu Wi-Fi. Pliki mogą być przesyłane wprost do sieci, do serwisów służących do wymiany zdjęć, takich jak Flickr, Snapfish oraz Facebook, jak również na dysk komputera. Proces przesyłania obrazów zachodzi z wykorzystaniem serwerów Eye-Fi.


Urządzenie wyróżnia się na tle innych systemów dostępu do Wi-Fi, stosowanych w aparatach. Dzięki aplikacjom zastosowanym przez Eye-Fi, wysłanie zdjęć do internetu jest szczególnie łatwe. Niestety, karta nie ma dostępu do komercyjnych access pointów, jak te spotykane w większości hoteli. Orientacyjna cena Eye-Fi o pojemności 2GB wynosi 100$.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login