Pamięć flash

Karta SD z Wi-Fi

przeczytasz w 0 min.

Podłączenie aparatu cyfrowego do komputera potrafi być męczące. Niby wystarczy podpiąć przewód i wszystko gotowe. A jednak chciało by się aby nasz aparat łączył się bezprzewodowo - oczywiście na rynku są takie aparaty ale my skupimy się na tych modelach, które nie posiadają tej magicznej opcji. Najnowsza karta SD Eye-Fi sprawi, że użytkownik może przesyłać pliki bezpośrednio z karty do komputera bez użycia dodatkowych przewodów.

Aplikacja pozwalająca na przesyłanie zawartości karty uruchamia się automatycznie, gdy Eye-Fi znajdzie się w zasięgu hotspotu Wi-Fi. Pliki mogą być przesyłane wprost do sieci, do serwisów służących do wymiany zdjęć, takich jak Flickr, Snapfish oraz Facebook, jak również na dysk komputera. Proces przesyłania obrazów zachodzi z wykorzystaniem serwerów Eye-Fi.

Urządzenie wyróżnia się na tle innych systemów dostępu do Wi-Fi, stosowanych w aparatach. Dzięki aplikacjom zastosowanym przez Eye-Fi, wysłanie zdjęć do internetu jest szczególnie łatwe. Niestety, karta nie ma dostępu do komercyjnych access pointów, jak te spotykane w większości hoteli. Orientacyjna cena Eye-Fi o pojemności 2GB wynosi 100$.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!