Gry

Kim jest miłośnik eSportu?

przeczytasz w 1 min.

Informacje podsumowuje ESL na swojej nowej infografice zatytułowanej "10 faktów o fanach e-sportu, które Cię zaskoczą".

Popularność eSportu rośnie niezwykle dynamicznie – zarówno globalnie, jak i w Polsce. Wśród niezaznajomionych z tą tematyką ludzi wciąż panuje jednak opinia, że miłośnicy wirtualnych turniejów, to „gimbusy”. Czas to zmienić, a pomóc w tym może ciekawa infografika przedstawiająca 10 faktów o fanach eSportu.

Wartość rynku eSportowego wyniesie w tym roku ponad 460 milionów dolarów, a w roku 2019 sięgnąć ma 1,1 mld dolarów. Na fali wzrostowej rynek ten znajduje się też w Polsce. 

Jak przedstawiają się statystyki eSportu ze względu na kontynenty? Najwięcej kibiców znajduje się w Azji i Oceanii (44 proc.), na drugim miejscu jest Europa z wynikiem 25 proc., a na najniższym stopniu podium – Ameryka Północna (19 proc.).

A kim jest fan eSportu? Zacząć należy od tego, że trzech na czterech miłośników eSportu to osoby powyżej 21 roku życia. Dwóch na trzech fanów ma stałą pracę, a co drugi zalicza się do grupy dobrze zarabiających. Zarobione pieniądze miłośnicy eSportu chętnie wydają na sprzęt – ponad 21 proc. z nich przeznacza na ten cel przeszło 600 dolarów rocznie. 

Sprawdźcie poniższe slajdy, a dowiecie się jeszcze więcej ciekawych faktów na temat miłośników eSportu:

Źródło: ESL. Foto: Gabriel.gagne/Wikimedia

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  -1
  Łapię się do opisu.
  A tak ogólnie to słabe te staty, nic nie mówią tak naprawdę. A już na pewno niczym nie zaskakują. Chyba normalna korelacja, że osoba zainteresowana e-sportem w większości sama jest graczem, a jak jest graczem i interesuje się e-sportem to też na pewno ma odpowiedni sprzęt. A jak ma odpowiedni sprzęt to też musi w miarę zarabiać i wydawać kasę na ten sprzęt. A żeby zarabiać musi mieć pracę. Nawet (szowinistycznie) statystyka kobiet do mężczyzn się zgadza, bo więcej mężczyzn dobrze zarabia.
  • avatar
   miedzianek
   0
   Błąd w tekście: Ameryka ma 19% :)