Klawiatury

Klawiatura z obsługą rozpoznawania pisma odręcznego

przeczytasz w 0 min.

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań sprzętowych zapewniających rozpoznawanie pisma odręcznego. Tablety graficzne, jak choćby te produkowane przez Wacom, oferowane są przecież od lat. Ogólnie rzecz biorąc, jeżeli poszukuje się tego typu rozwiązania nie trzeba szukać daleko. Powszechnie dostępne są urządzenia PDA, Tablety PC, czy UMPC, których dotykowe ekrany obsługują piórka i rysiki.

Na rynku pojawiła się właśnie klawiatura, która wyposażona jest w specjalny obszar służący rozpoznawaniu pisma odręcznego wprowadzanego za pomocą dołączonego rysika. Jak na razie informacje dostępne na temat klawiatury są bardzo mgliste. Nie ma także żadnej konkretnej specyfikacji, ani wiadomości mówiących do czego ma być wykorzystywany obszar przeznaczony do wprowadzania tekstu - choć możemy się domyślać, czemu coś takiego ma służyć.


Plotki opierają się na fakcie, że panel do wprowadzania pisma określony jest jako urządzenie służące do identyfikacji, co może sugerować, że będzie on pełnił funkcję zabezpieczającą. Z drugiej strony obszar ten można równie dobrze wykorzystać do wprowadzania chińskich krzaczków lub przekazywania graficznych obrazów do komputera.

Dobrą wiadomością jest to, że znana jest nam już jej cena, która wygląda na relatywnie niską. Nowy gadżet można już zamawiać online za około 25 dolarów w internetowym sklepie DealExtreme. W cenę wliczono także przesyłkę. Klawiatura mierzy 41 cm x 16 cm x 1,2 cm i waży 800 gramów.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login