Mobile

Korzystasz z Play na kartę? Przygotuj się na podwyżki

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
32 komentarze Dyskutuj z nami

Bez zagłębiania się w sytuację polityczno-gospodarczą naszego kraju łatwo zauważyć, że drożeje niemal wszystko. Już wkrótce odczują to również użytkownicy Play na kartę.

Podwyżki w Play na kartę

Nieznacznie droższe będą połączenia głosowe oraz wideo do wszystkich krajowych sieci komórkowych i na numery stacjonarne. Nowa stawka to 30 groszy za minutę, zamiast 29 groszy za minutę. Tyle samo trzeba będzie zapłacić za połączenia głosowe w roamingu wewnątrz strefy Euro.

Bardziej wrośnie cena za SMS. Tu trzeba liczyć się z wydatkiem 19 groszy za SMS, podczas gdy teraz płaci się z reguły 9 groszy za SMS (w większości taryf). Stawka ta obowiązywać będzie w SMSach do wszystkich krajowych sieci komórkowych i na numery stacjonarne oraz SMSach w ramach roamingu UE. Ze zmian wyłączona jest taryfa odNowa, ale tu i tak jest drożej.

Dodatkowo płatna będzie wymiany karty SIM z przyczyn leżących po stronie użytkownika. Taka przyjemność uszczupli portfel o 19,99 złotych. Brak opłat przewidziano jedynie w przypadkach gdy karta będzie wadliwa lub zostanie skradziona. I nie wystarczy samo stwierdzenie takiego faktu. Wymagany będzie dokument potwierdzający przyjęcia zgłoszenia o kradzieży przez policję.

Nowe stawki wchodzą w życie od 15 lutego 2020 roku, w Play oraz Red Bull Mobile. Jednocześnie operator przypomina, iż w większości taryf dostępne są opcje aktywacji darmowych połączeń i SMSów wewnątrz Play.

Czy droższe SMSy to faktycznie problem?

Podwyżki nie są zaskoczeniem. Jeszcze w listopadzie pojawiły sie sygnały, iż należy się ich spodziewać. „Jesteśmy pewni, że w dłuższej perspektywie ceny będą stopniowo rosnąć z dwóch powodów: coraz większego zużycia danych i ewolucji otoczenia gospodarczego.” Mówił wtedy Jean-Marc Harion, CEO Play.

Zawsze w takich przypadkach pojawia się pytanie, czy podwyżki będą mocno odczuwalne dla klientów? W tym przypadku najbardziej bolesne wydają się nowe stawki za SMS. Tu jednak nasuwa się inne pytanie, jak wielu użytkowników korzysta jeszcze z tej formy komunikacji, albo korzysta z niej nie tylko okazjonalnie.

W dobie dostępu do dobrego internetu mobilnego oraz mnóstwa komunikatorów często przesiadamy się na te ostatnie. Gdybyście również planowali taki krok to polecamy zestawienie 10 najlepszych darmowych komunikatorów internetowych.

Źródło: Play

Warto zobaczyć również:

Komentarze

32
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  @ Torrentowy Pirat na przykład ja i moi znajomi korzystamy z sms i co, czemu mierzysz swoją ajfonową miarą?
 • avatar
  Genocide
  przymiarka do 5G ... z pewnością nowe taryfy w tym systemie będą ciekawsze... eh jakie to proste jak promocje w biedronce przed świętami
 • avatar
  jacy4
  To bardziej play musi sie przygotować na jeszcze większy odpływ klientów.
 • avatar
  Avantu
  Na obronę Playa powiem, że wszystkie duże sieci podrożały. Moim zdaniem nie ma co się dziwić, bo mamy jedne z tańszych abonamentów w Europie, a mimo wszystko inflacja cały czas występuje.
 • avatar
  Żałosny spamer 3
  Uwaga na spamerów z www.bit.ly/SzukamDziewczyny. Próbują przesłać trojana i wykradać dane.
 • avatar
  blebleble
  Ja w 1999 roku płaciłem 50 gr za SMS w Erze. A teraz nastała bieda w kraju i ludzi nie stać już na SMS.
 • avatar
  zeniu
  Bez znaczenia. Pakiet all-in-one w Play (nieograniczone połączenia i sms + 10 GB internetu) kosztuje 25 zł.
 • avatar
  Marucins
  Buuuu.
  Już popisali się braniem pieniędzy za połączenia w strefie euro.
  Jak to dobrze że obecnie nie mam z nimi nic wspólnego. Jedna z gorszych sieci na naszym rynku!
  -1
 • avatar
  develoop
  A kto w ogóle z tego playa jeszcze korzysta...
  -2
 • avatar
  Torrentowy Pirat
  Czy oni szukają naiwnych? Kto w dobie pakietów internetowych korzysta z takich funkcji jak sms? A poza tym jak oni sobie wołają podwyżki, to przecież ludzie przejdą do konkurencji. Srał ich pies.
  -2
 • avatar
  pawluto
  Nie każdy wie ale Play to rodzaj pasożyta GSM...
  O ile trzy sieci budują swoje przekazniki (orange plus t-mobile) - To Play korzysta z pasma udostępnianego przez te trzy firmy - Mówiąc krótko Play korzysta z przekazników innych operatorów więc z góry jest zdany na to że nigdy nie będzie miał lepszych transferów niż trzy wymienione...
  -4
 • avatar
  Konto usunięte
  ja i tak czekam na koniec umowy typu mix i idę gdziekolwiek indziej. już mi wystarczy wciskanego play kitu.
 • avatar
  surdo
  Najbardziej na podwyżce ucierpią osoby niesłyszące, którzy komunikują się za pomocą sms. Może jest dla nich jakaś ulga o której mi nie wiadomo?