Gry

Layers of Fear: polski horror z klimatyczną muzyką

przeczytasz w 1 min.

Zbierająca "przytłaczająco pozytywne" recenzje produkcja zostanie okraszona muzyką Arkadiusza Reikowskiego.

Layers of Fear

Brakuje ostatnio mocnych horrorów na rynku gier. Polskie studio Bloober Team jest jednak na najlepszej drodze, aby dostarczyć świetną produkcję z tego gatunku. Słyszeliście o Layers of Fear? Powinniście usłyszeć – i powinniście się wsłuchać. Dowiedzieliśmy się bowiem właśnie, że warstwa dźwiękowa stanie tu najpewniej na bardzo wysokim poziomie.

Zacznijmy od tego, czym Layers of Fear w ogóle jest. To pierwszoosobowy horror o obłąkanym malarzu, który stawia przed graczem wyzwanie: odkryj sekret jego szaleństwa. Otoczenie zmienia się dynamicznie, łamiąc wszelkie prawa logiki, a ciężka, inspirowana malarskimi arcydziełami XIX wieku atmosfera dopełnia całości. Poniższy zwiastun przybliży wam temat:

Premiera gry Layers of Fear planowana jest na przyszły rok, ale od sierpnia tytuł ten dostępny jest w ramach programu Wczesnego dostępu na Steamie. Jakie zbiera opinie? Zgodnie z panującą tam klasyfikacją – „przytłaczająco pozytywne”. Konkretnie: 97 proc. z ponad 2 tysięcy recenzentów poleca tę grę innym.

Czy może zatem być jeszcze lepiej? Okazuje się, że owszem, może. Ekipa Bloober Team poinformowała bowiem o nawiązaniu współpracy z Arkadiuszem Reikowskim, który skomponuje ścieżkę dźwiękową do Layers of Fear. Artysta był wcześniej autorem muzyki do takich gier jak Deadfall Adventures czy ostatnio: Kholat. Próbkę jego możliwości znajdziecie na SoundCloud.

Zapowiada się więc naprawdę solidny i bardzo klimatyczny horror. Pozostaje już tylko wyczekiwać premiery.

Źródło: Bloober Team, Steam

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  "Dowiedzieliśmy się bowiem właśnie, że warstwa dźwiękowa stanie tu najpewniej na bardzo wysokim poziomie."

  Przecież to wiadomo od kilku miesięcy. Reikowski na facebookowym profilu chwalił się tym w sierpniu, wrzucając zresztą ten sam zwiastun...
  • avatar
   Konto usunięte
   -1
   I znowu ten cholerny widok FPP!!! Dlaczego nie zrobią dobrego horroru w TPP jak w Silent Hill? Rzygać mi się już chcę jak słyszę o kolejnym horrorze w FPP!!!
   • avatar
    Dudzio993
    0
    Skopce się i zagram haha