Laptopy

Lenovo przechodzi do kontrataku

przeczytasz w 1 min.

Być może Apple musi zacząć obawiać się konkurencji ze strony chińskiego Lenovo. Okazuje się, że producent nie może dłużej bezczynnie przyglądać się popularności cienkiego laptopa MacBook Air. Lenovo chce niebawem wprowadzić na rynek konkurencyjne rozwiązanie w postaci odświeżonego Thinkpada X301. Będzie to następca wcześniejszego modelu Thinkpad X300. Jednak już teraz wiadomo, że mobilny komputer pod pewnymi względami nie będzie aż tak niesamowity jak Apple Air.

Lenovo Thinkpad X301 zostanie zaprezentowany jeszcze dzisiaj. Do sprzedaży trafi już za osiem dni – dokładnie 26 sierpnia. Obudowa komputera będzie miała grubość jednego cala, a jego waga poniżej 1300 g. Laptop zostanie wyposażony w ekran o przekątnej 13.3 cala – matryca podświetlana diodami LED. Mózgiem X301 będzie procesor Intel Core 2 Duo ULV taktowany zegarem 1.2GHz (procesor U9300) lub 1.4GHz (U9400). Na płycie głównej znajdą się 2 gigabajty pamięci DDR3 z kolei do interfejsu Serial-ATA podpięty zostanie dysk SSD o pojemności od 64 do 128 GB.

Co ciekawe laptop będzie wyposażony w gniazdo DisplayPort, nagrywarkę DVD oraz bezprzewodową kartę sieciową. W późniejszym terminie pojawi się X301 zdolny do obsługi sieci WiMAX. Kwota za jaką Lenovo jest gotowe sprzedać nam to cacko to około 2600 dolarów.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!