Telewizory

Zakrzywione telewizory LG OLED będą o połowę tańsze

przeczytasz w 1 min.

Niższa cena = więcej chętnych?

LG Curved OLED TV prezentacja

Firma LG zamierza wreszcie ruszyć z kopyta ze swoimi telewizorami z zakrzywionymi ekranami typu OLED. Popyt podobno stale rośnie, ale dużym problemem jest cena. 55-calowy model 55EA9800 został zapowiedziany podczas ubiegłorocznej edycji targów Consumer Electronic Show (CES 2013) i w kwietniu trafił na rynek. LG życzyło sobie za telewizor aż 14 999,95 dolarów. Minął niecały rok i producent schodzi z ceną o ponad połowę.

Nowa sugerowana cena detaliczna telewizora LG 55EA9800 została wprawdzie ustalona na 7 999,95 dolarów, jednak producent zapowiada, że znajdziemy urządzenie tańsze o kolejny tysiąc, co daje cenę poniżej 7 tysięcy dolarów. Nowa kwota wejść ma w życie już niedługo, bo jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku.

LG – podobnie jak Samsung – bez wątpienia ma powody do narzekań jeśli przychodzi do podsumowania wyników finansowych pochodzących ze sprzedaży zakrzywionych telewizorów OLED. Według analityków głównym powodem takiej sytuacji jest jednak właśnie cena. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę jak dynamicznie w dół poszły ceny standardowych modeli LCD. Koreański producent liczy, że jaśniejszy obraz, bogatsze kolory, wyższy współczynnik kontrastu i dopełniające całości zakrzywienie zachęci klientów do kupna – szczególnie przy tak znacząco obniżonej cenie.

Choć 7 tysięcy dolarów to wciąż niemałe pieniądze, to jednak jest kilka kwestii, które trzeba uwzględnić, a o których pisaliśmy już wcześniej. Niemniej widząc tak znaczącą obniżkę bez wątpienia możemy liczyć na odpowiedź konkurencji. Kto wie, być może ceny staną się wreszcie znośne – i to już niedługo.

Na koniec przypomnijmy, że podczas tegorocznej edycji targów CES firma LG pokazała nowy zakrzywiony telewizor OLED, tym razem większy – 77 cali – i pracujący w wyższej rozdzielczości – 4K Ultra HD. Ani dostępność, ani cena nie zostały jednak ujawnione.

Źródło: SlashGear

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Oled 55 cali 4K za 5-6 tyś :D jak myślicie ile lat będę jeszcze czekać ?
  • avatar
   thegoro
   1
   a czy nie mogą się kurcze skupić by wdrożyć telewizorek oled ale bez niepotrzebnej krzywizny. Podejrzewam, że wtedy cena będzie znacząco mniejsza, bo i jakiegoś specjalnego szkła nie będą musieli używać.
   • avatar
    blade1010
    -1
    Ciekawe czy będą trwalsze, bo w pewnym sklepie po miesiącu od wystawienia naliczyłem ok 20 bad pixeli więc coś jest nie halo jak za 40k :/
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     To dobra wiadomości, choć prędzej czy później i tak doszło by do obniżki. Ale żeby rynek się rozruszał to potrzeba takiego ruchu, dobrze że robi to LG. To zdrowe dla rynku.