Gry

Liga akademicka - druga kolejka spotkań już za nami

przeczytasz w 2 min.

Druga kolejka Ligi Akademickiej dostarczyła nam ogromu emocji i choć spotkania czwartkowe były jednostronne, to w piątek było co oglądać.

Górnicy vs Medycy

W pierwszym spotkaniu drugiej kolejki spotkały się ekipy Górników z Politechniki Śląskiej i Medyków z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

To były ciężkie chwile dla Medyków i ich fanów, ponieważ Górnicy nie pozostawili żadnych wątpliwości, co do tego, kto dominował na Summoner’s Rift.

Szybkie dwa mecze zakończyły się pogromem reprezentacji WUM’u 19:3 i 27:6

Smoki vs Kryminolodzy

W drugim spotkaniu zmierzyły się ekipy Kryminologów z Wyższej Szkoły Prawa we Wrocławiu i Smoków z Politechniki Krakowskiej.

Niestety, tylko początek tego meczu był wyrównany i nawet przez chwilę ekipa z Wrocławia przejęła kontrolę nad grą. Nie trwało to jednak długo, ponieważ Smoki szybko przeszły do kontrataku i zdominowały rozgrywkę w obu meczach, kończąc je 19:5 i 24:5.

Koziołki vs Golemy

Drugi dzień rozgrywek był bardziej emocjonujący, a to za sprawą pojedynku pomiędzy Koziołkami z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z Golemami z Politechniki Warszawskiej.

Drużyny potrzebowały aż trzech spotkań, aby wyłonić zwycięzcę. Pierwszy mecz wylądował na koncie ekipy z Poznania. Jednak w drugim meczu reprezentacja PW odbudowała się i po zmianie jednego zawodnika stawiła zdecydowany opór Poznaniakom i doprowadziła do remisu.

W trzecim spotkaniu aż wrzało od emocji, a szala zwycięstwa cały czas przechylała się na różne strony. Jednak, ostatecznie wojnę nerwów wygrała ekipa z Poznania i Koziołki zgarnęły zwycięstwo, kończąc wieczór z wynikiem 2:1 i ustanawiając nowy rekord długości pojedynczego spotkania na ponad 52 minuty!

Ułani vs Wilki

Ostatnim meczem drugiej kolejki było spotkanie pomiędzy Ułanami z Uniwersytetu Łódzkiego, a Wilkami z Uniwersytetu Warszawskiego.

Pierwszy mecz był jednostronnym widowiskiem, gdzie Wilki totalnie zdominowały przeciwników z Łodzi i szybko zdobyły zwycięstwo, kończąc mecz 16:3 z przewagą w złocie na poziomie 14 tys.

I gdy wydawało się, że drugi mecz będzie równie oczywisty, to Ułani wzięli się do roboty i stawili opór Wilkom. Na tyle skutecznie, że myśleliśmy już o wyrównaniu i kolejnym meczu. Niestety, Ułani popełnili kardynalny błąd i dali się złapać przeciwnikom, co ostatecznie przekreśliło ich szansę na zwycięstwo.

Ekipa z Uniwersytetu Warszawskiego zdobyła drugie zwycięstwo, kończąc spotkanie 2:0.

Liga Kibiców

Uruchomiliśmy również Ligę Kibiców, którzy wspierają swoje drużyny podczas meczów. Co więcej, nagradzamy autorów najlepszych haseł zagrzewających do boju upominkami od AORUS - www.fb.com/AorusPL

Zapraszamy do wspólnej zabawy i dopingu w nadchodzących meczach!

Trzecia kolejka Ligi Akademickiej zaczyna się już w najbliższy czwartek od godziny 18:00. Szczegóły znajdziecie na www.ligaakademicka.pl

Wszystkie VOD z poprzednich spotkań można oglądać na kanale YT.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!