Aplikacje mobilne

Mapy Google doczekały się aktualizacji

przeczytasz w 1 min.

Prócz wyeliminowania drobnych błędów, na które narzekali użytkownicy, producent postarał się również o nowe funkcje.

Mapy Google aktualizacja

Mapy Google to chyba jedna z popularniejszych aplikacji, z jakich korzystają użytkownicy smartfonów. Chociaż oferowała ona do tej pory całkiem sporo, to nie brakowało też kilku mankamentów. Niektóre z nich zostały jednak właśnie wyeliminowane.

Google bez zbędnego rozgłosu wydało aktualizację wspomnianej aplikacji, która nie powinna przejść bez echa, ponieważ wydaje się być naprawdę istotna. Prócz wyeliminowania drobnych błędów, na które narzekali użytkownicy, producent postarał się również o nowe funkcje i to właśnie one najbardziej spodobać powinny się osobom korzystającym z Map Google.

Po pierwsze, nawigacja ma być teraz bardziej szczegółowa. Dzięki temu aplikacja informować będzie nas już nie tylko o dystansie pozostałym do celu, ale również o przewidywanym czasie, jaki będzie na to potrzebny. Dodatkowo pojawi się asystent pasa ruchu, chociaż obecnie będzie on dostępny jedynie w USA, Kanadzie  i Japonii, ale wszystko na dobrej drodze, by to pożądane przez wielu rozwiązanie trafiło również do naszej wersji aplikacji. Już teraz zawitała do niej opcja wyświetlania tras alternatywnych.

Na tym jednak nie koniec. Można teraz bowiem zapisywać mapy offline i korzystać z nich podczas podróży przy słabym połączeniu z siecią, chociaż w tej kwestii pojawią się jeszcze pewne ograniczenia. Dodatkowo pojawiła się też lista „Miejsca do ocenienia” z niedawno zapisanymi lub wyszukiwanymi lokacjami.

Aplikację w najnowszej wersji znajdziecie naturalnie w Google Play.

Źródło: mashable, play.google

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Q'bot
  6
  Hmm... To w trybie offline wcześniej nie dało rady zapisać mapy 'na zapas"?
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   "Również o przewidywanym czasie, jaki będzie na to potrzebny" Przecież to od dawna było.... a przynajmniej ja miałem :P
   • avatar
    Artik
    0
    Korzystanie z map i nawigacji offline to mnie interesuje najbardziej, nie każdy używa nawigacji i map na telefonie. Mnie nie udało sie zapisać map i korzystać w trybie offline (Asus Nexus7)
    • avatar
     lazar47
     -4
     Google to Google :)
     • avatar
      tomignac
      -4
      do nawigacji są inne "bardziej przyjazne" aplikacje. Pewnie też dodali dokładniejszą inwigilacje użytkownika (tak w gratisie) ;)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Na pececie można w końcu PONOWNIE wybierać początek i koniec trasy z prawego klawisza myszy. Po roku prawie! Na Androidzie dalej lipa ...:./
       • avatar
        ophiuchus
        0
        Ja i tak używam starej wersji, jest wygodniejsza. Lubię przyciski powiększenia na ekranie, itp. Obecna wersja mi nie pasuje. Ciekawe czy można samemu ustawiać punkty przelotowe? Tego nie znalazłem.