Smartfony

Marka Motorola powróci na rynek

przeczytasz w 1 min.

Lenovo przyznaje się do błędu. Tym samym po Nokii na rynek wróci inna doskonale rozpoznawalna marka - Motorola.

Kiedy Lenovo przejęło (odkupiło) prawa do marki Motorola zdecydowało, iż zostanie ona zastąpiona przez Lenovo Moto. Wydawało się, że nazwa stanowić będzie rozsądny kompromis pomiędzy chęcią wyraźnego zaznaczenia nowego właściciela i zachowania sympatii klientów ceniących dokonania Motoroli. Niestety, najwyraźniej się nie udało.

Producent poinformował, iż podjęta została decyzja o tym, aby marka Motorola powróciła na rynek. Powody nie są zaskakujące, Lenovo Moto nie zostało przyjęte tak ciepło, jak tego oczekiwano.

W największym stopniu dało się to odczuć na rynkach, na których Motorola od zawsze miała silną pozycję. Wymienia się tu przede wszystkim Brazylię oraz USA i to właśnie tutaj rezygnacja z nazwy Lenovo Moto i powrót do Motoroli ma być najszybszy. Z czasem taki sam krok będzie podejmowany także w innych krajach.

Niektórzy stwierdzić mogą, że ledwo skończyło się jedno zamieszanie, a już trzeba będzie liczyć się z kolejnym. Nie da się jednak ukryć, że jest to kolejny dowód na potwierdzenie tezy, jak duże może być przywiązanie klientów do danej marki. Nie bez powodu zresztą na rynek powróciło ostatnio logo Nokia, co wywołało spore poruszenie.

Źródło: The Verge

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    4
    Klientom nie smakuje nasze danie? Zmieńmy jego nazwę... to na pewno wpłynie na jego jakość i chęć kupna.