Gry Xbox 360

Microsoft wstrzymał prace nad grą Matter obsługiwaną kontrolerem Kinect

przeczytasz w 1 min.

Nawet taki gigant jak Microsoft ponosi czasem porażki. Przygotowywana z myślą o kontrolerze Kinect gra Matter nie ujrzy światła dziennego.

Matter gra prace wstrzymane

Nawet takiemu gigantowi jak Microsoft nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Po stronie niepowodzeń zapisana zostanie m.in. gra Matter.

Choć produkcja ta zapowiedziana została w połowie zeszłego roku, to informacji na jej temat było naprawdę niewiele. Nie wiadomo nawet dokładnie, na czym polegać miała tutaj sama rozgrywka, ale najprawdopodobniej mielibyśmy do czynienia z grą logiczną.

Docelowo, jeszcze w tym roku, gra pojawić miała się na konsoli Xbox 360 i obsługiwać Kinecta. Okazuje się jednak, że premiery tego tytuły z pewnością się nie doczekamy.

Prace nad Matter zostały bowiem wstrzymane, a cały projekt trafił do kosza. Dokładnych powodów takiej decyzji producent nie zdradził. Wydane zostało tylko bardzo krótkie oświadczenie, w którym nie ma niestety żadnego uzasadnienia.

"Microsoft nie prowadzi już prac nad tym tytułem. W tej chwili nie udzielamy żadnych dalszych informacji."

Cała sytuacja jest tym bardziej dziwna, gdy tylko weźmiemy pod uwagę fakt, że nad grą czuwał Gore Verbinski. Z pewnością nie jest to postać anonimowa, choć bardziej znana w branży filmowej, gdzie współtworzyła takie produkcje jak The Ring, Piraci z Karaibów (3 pierwsze części) czy Rango. Wygląda jednak na to, że posiadane doświadczenie nie pozwoliło na stworzenie gry.


Źródło: gameinformer, joystiq, youtube

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  miedzianek
  -1
  Dobrze,mniej produktow do wieszania sie;)
  • avatar
   Nieznośny
   0
   "[...]na czym polegać miała tutaj sama rozgrywka, ale najprawdopodobniej mielibyśmy do czynienia z grą logiczną.[...]"

   No i wszystko jasne. Microsoft akurat w logicznym myśleniu ma problemy. :)