Internet

MEGA daje 50 GB w chmurze za darmo i ma wreszcie uniwersalną aplikację

przeczytasz w 1 min.

Użytkownicy komputerów i smartfonów z Windows 10 mogą już pobrać MEGA Privacy i komfortowo korzystać z dysku w chmurze.

Usługa MEGA została założona przez Kima Dotcoma i choć nie ma już go w zespole, serwis rozwija się dość prężnie. Jego dwiema najważniejszymi zaletami mają być: zapewnianie prywatności oraz sporo, bo aż 50 GB miejsca w chmurze za darmo. Był właściwie tylko jeden minus – brak uniwersalnego klienta w oficjalnym Sklepie Windows. Teraz się to zmieniło.

MEGA Privacy – tak nazywa się klient, dzięki któremu użytkownicy komputerówsmartfonów z systemem Windows 10 mogą bez większych problemów korzystać z atrakcyjnej usługi chmurowej. Obecnie znajduje się on w fazie beta testów i rzeczywiście zdarzają się pewne problemy (związane głównie z interfejsem), ale poza tym działa i wygląda dobrze.

MEGA Privacy cloud

Co oferuje MEGA Privacy? To, czego od klienta można oczekiwać. Użytkownicy mogą więc wrzucać pliki oraz przeglądać i pobierać te, które znajdują się już na chmurowym dysku. Są także różnorakie opcje zarządznia. Nie zabrakło również funkcji automatycznej synchronizacji zdjęć i filmów, ale nie ma niestety możliwości synchronizowania poszczególnych folderów (przy czym w tym celu można się posiłkować aplikacją MEGAsync). 

MEGA Privacy transfer

Pobierz MEGA Privacy (beta)

Pobierz MEGA Privacy (beta)

Wróćmy jeszcze do samej usługi. Właściciele MEGA chwalą się przede wszystkim zapewnianiem prywatności. W jaki sposób? Poprzez szyfrowanie plików w modelu end-to-end (co oznacza, że nikt „po środku” nie ma dostępu do plików). Na potwierdzenie udostępniają publicznie kod źródłowy swoich aplikacji. 

Dużym plusem bez wątpienia jest też spora ilość miejsca oferowanego za darmo – aż 50 GB. Jeśli jednak dla kogoś jest to za mało, możliwe jest wykupienie jednej z opcji dodatkowych: 200 GB (za 4,99 euro miesięcznie), 1 TB (9,99 euro), 4 TB (19,99 euro) lub 8 TB (29,99 euro). Wraz ze wzrostem pojemności rośnie też maksymalna szybkość transferu.

Więcej o usłudze (oraz możliwość założenia konta) – na stronie MEGA.

Źródło: MEGA, WindowsCentral

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Adriian
  3
  Ooo. Właśnie potrzebuje takiego dysku 30-40GB. Jak oceniacie jego niezawodność? Można tam spokojne wrzucać pliki i nie okaże się za pół roku, że wszystkie serwery padły.
  • avatar
   vegasnight9
   2
   Mega to jedna z lepszych i pewnych chmur. I mają bardzo wysokie transfery. Polecam.
   • avatar
    Kenjiro
    -2
    Nie ma możliwości synchronizowania własnych katalogów? Kluczowa funkcjonalność nie istnieje, to po jaką cholerę robić takiego klienta?
    • avatar
     Q2hvY2hsaWs7
     0
     Dobrze wiedzieć w razie czego - na razie mi starczy OneDrive.