Ciekawostki

Meta podsumowuje 2022 rok - priorytetem firmy było bezpieczeństwo

przeczytasz w 2 min.

Firma Marka Zuckerberga podsumowała 2022 rok, wskazując na działania, jakie zostały przeprowadzone w celu poprawy bezpieczeństwa kont na platformach Mety. Pojawiła się również zapowiedź planowanych projektów na kolejny rok.

Meta - podsumowanie 2022 roku

Ten rok dla Mety nie należał raczej do zbyt udanych. Wystarczy chociażby wspomnieć o ostatniej, kolejnej już awarii Messengera, stracie miliona aktywnych użytkowników na FB, czy zwolnieniu tysięcy pracowników. Firma Marka Zuckerberga stara się zachęcić do swoich platform nowe osoby, między innymi poprzez zwiększenie prywatności i bezpieczeństwa użytkowników, także tych najmłodszych oraz dodawanie nowych funkcji, jak np. Reels.

W swoim podsumowaniu Meta skupia się głównie na tym, jakie działania podjęła w 2022 roku w zakresie ochrony ludzi przed różnymi zagrożeniami, takimi jak typowe ataki hakerskie, przez komercyjne oprogramowanie szpiegujące, aż po tajne operacje, mające na celu wywieranie wpływu na ludzi. Wspomniano również o narzędziach do odzyskiwania konta oraz dodatkowej pomocy, jaka aktualnie jest wdrażana.

W tym roku starannie opracowaliśmy mały test funkcji obsługi czatu na żywo na Facebooku i zaczynamy dostrzegać pozytywne wyniki. Na przykład w październiku zaoferowaliśmy opcję wsparcia na czacie na żywo ponad milionowi osób w dziewięciu krajach i planujemy rozszerzyć ten test na ponad 30 krajów na całym świecie.

Jak podkreśla firma, w tym roku przekroczono ważny kamień milowy, eliminując ponad 200 tajnych operacji wywierania wpływu od 2017 roku w prawie 70 krajach. Powodem było naruszenie polityki Mety dotyczącej skoordynowanego nieautentycznego zachowania. Operacje działały w co najmniej 42 językach, a ich głównym celem były Stany Zjednoczone, Ukraina i Wielka Brytania. Ich źródła najczęściej pochodziły z Rosji, a następnie z Iranu i Meksyku.

W 2022 r. Meta skupiła się również na zwiększaniu dostępności technologii sprzętowej dla społeczności badawczej. Obejmowało to między innymi urządzenia VR.

Czego spodziewa się Meta w 2023 roku?

Meta ma w planach zastosowanie nowych taktyk, które mają zapewnić zaawansowaną ochronę konta:

 • dodanie nowych zabezpieczeń na platformach firmy,
 • edukowanie ludzi, aby pomóc im unikać zagrożeń,
 • zwiększenie wsparcia dla osób, które zostały zablokowane na swoich kontach.

Firma skupi się również na aktywnym wykrywaniu luk w zabezpieczeniach w swoich technologiach, rozszerzając program Bug Bounty.

W tym roku nagrodziliśmy około 750 zgłoszeń w ramach Bug Bounty, sporządzonych przez społeczność badaczy bezpieczeństwa i wypłaciliśmy nagrody w wysokości ponad 2 milionów dolarów — co daje łączną kwotę ponad 16 milionów dolarów od 2011 roku.

Źródło: about.fb.com

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Sander Cohen
  4
  Podsumowanie mojego roku na FB: spadek aktywności o ponad 70%, wywalenie 3/4 „znajomych” i usunięcie większości zdjęć i danych osobistych. Polecam zrobić to samo. Znacznie wzrasta jakość życia (tego prawdziwego) i jest o wiele więcej czasu na wszystko, w tym realne kontakty z prawdziwymi znajomymi, przyjaciółmi i rodzina.
  • avatar
   piomiq
   2
   "priorytetem firmy było bezpieczeństwo "
   Znaczy było, ale się skończyło....
   A prywatność użytkowników wprost przeciwnie.
   • avatar
    AdaSzabo
    -1
    Czy chciałbyś, chciałabyś żyć w dobrobycie, mieć cały czas szczęście, bez zmartwień , pozbyć się wszelkich długów, porażek, znalesc prawdziwa miłość?
    Jeśli tak to zapraszam do kupna AMULETU FORTUNY.
    Magiczny mandżurski talizman na przywołanie bogactwa, zdrowia i kochających ludzi!
    Poznaj historie Marioli z Warszawy która stała się właścicielka AMULETU FORTUNY która żyła w biedzie, ściągał ja komornik, odszedł mąż zostawiajac ja z masa problemów.
    Postanowilem podarować pani Marioli AMULET FORTUNY i jej życie się diametralnie odmieniło!
    Już po pierwszym założeniu poczuła magiczna aurę która zaczęła ja otaczać. A nie długo po tym wygrała szóstkę w totolotka!
    Dzis mieszka w 100 metrowym luksusowym apartamencie w centrum Warszawy. Spłaciła wszystkie długi a pieniędzy ma tyle ze starczy do końca życia nawet dla jej wnuków!
    Ale to nie wszystko pani Mariola regularnie wygrywa w zdrapkami konkursach po 10-20-30 tysięcy złotych i więcej a wszystko dzięki magicznemu AMULETOWI FORTUNY!!!
    Kliknij w link aby przeczytać więcej prawdziwych historii i zamówić AMULET FORTUNY z 70% zniżki już dzis!
    Chce lepszego życia i klikam w link!

    https://newsyoucanread24.com/article/esoteric_pl/6-miesiecy-temu-brakowalo-jej-pieniedzy-na-czynsz-int/?_url=%252Fr%252FxYJsRS0wtE-nijmo5QGLC&utm_campaign=36330&utm_content=35632&utm_medium=4&utm_source=21&sub_id=A647a45cc9286dd7aecf85e69bbfa6fdc&adi=A647a45cc9286dd7aecf85e69bbfa6fdc&adref=xYJsRS0wtE-nijmo5QGLC&adp=14618&adr=eHRyb2dsb2JhbC5jb20%3D&adnid=21