• benchmark.pl
 • Gry
 • Uwięziony w ciele insekta - pierwszy zwiastun polskiej gry Metamorphosis
Gry

Uwięziony w ciele insekta - pierwszy zwiastun polskiej gry Metamorphosis

przeczytasz w 1 min.

Metamorphosis to gra, której bohaterem jest sprzedawca uwięziony w ciele insekta. Zerknijcie na pierwszy zwiastun tej produkcji, nad którą czuwa warszawska ekipa Ovid Works.

Przemiana Franza Kafki dorobiła się niezliczenie wielu interpretacji, a wkrótce doczeka się także gry. Produkcja nosi tytuł Metamorphosis i pozwoli poczuć się jak Gregor Samsa. Odpowiedzialne za nią studio Ovid Works z Warszawy opublikowało pierwszy zwiastun i trzeba przyznać, że wygląda to intrygująco.

Przemiana to opowiadanie, którego bohaterem jest Gregor Samsa – zwykły sprzedawca, który pewnego dnia budzi się w ciele insekta. Jak nietrudno się domyślić, generuje to niemało problemów i sprawia, że każda banalna na pozór czynność staje się niemożliwa do wykonania.

W Metamorphosis wcielimy się właśnie w Samsę eksplorującego świat, który może przytłaczać swoimi rozmiarami. Rozgrywka polega przede wszystkim na poznawaniu otoczenia i rozwiązywaniu zagadek logicznych, wymagającemu wnikliwej obserwacji i wchodzenia w interakcje z przedmiotami.

Metamorphosis screen

Jak mówią twórcy, w świecie doświadczanym przez robaka „kałamarz staje się nagle potężną barierą, a plama inkaustu niebezpieczną przeszkodą”. Oprócz tego otworem stają przestrzenie między ścianami i pod podłogą, gdzie mieszkają inne insekty. Celem wędrówki przez te wszystkie lokalizacje jest jedno: odkryć sposób na powrót do właściwej postaci.

Nietypowe podejście do rozgrywki (mieszającej przygodówkę i zręcznościówkę), intrygująca warstwa fabularna i wyjątkowy świat z ręcznie malowanymi teksturami – to właśnie mają być najmocniejsze strony gry Metamorphosis, która jesienią zadebiutuje na pecetach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Poniżej możecie obejrzeć jej oficjalny zwiastun…

Metamorphosis – trailer zapowiadający grę:

Źródło: Better Gaming, Ovid Works

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Baleryon
  0
  Ha, kłania się powieść "Gucio zaczarowany" Zofii Urbanowskiej.
  • avatar
   darioata
   -5
   Polski ''gejming'' schodzi ponownie na psy przez wypuszczanie takich kaszan!
   I znowu swiat bedzie sie z nas smial jak za czasow City Interactive ktore wypuszczalo hurtowo swoje smieciowe FPSy na silniku Jupiter EX!