Myszki

Microsoft: bezprzewodowa mysz z touchpadem

przeczytasz w 1 min.

Microsoft zaprezentował w Londynie swoją nową myszkę, Explorer Touch Mouse. Premiera nie była specjalnie huczna, dziennikarze dostrzegli ją bowiem w trakcie imprezy organizowanej przez MS imprezy z okazji Christmas in July. Najważniejsza wiadomość dotycząca myszy to fakt, że korzysta ona z technologi BlueTrack.

Co kryje się pod tą nazwą? Jest to technologia opracowana przez Microsoft. Dzięki zastosowaniu niebieskiej diody LED oraz szerokokątnej soczewki do przechwytywania ruchów myszy, urządzenie jest w stanie działać na praktycznie wszystkich typach powierzchni, zostawiając w tyle myszki laserowe i optyczne. Tak to przynajmniej wygląda z perspektywy informacji Microsoftu.
 

Myszka Microsoft Explorer Touch Mouse
 

Prócz korzystania z technologii BlueTrack mysz Explorer Touch Mouse została wyposażona w pięć w pełni programowalnych przycisków. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie dotykowego panelu zamiast standardowego scrolla. Podczas „przewijania” touchpad delikatnie wibruje, tak byśmy mieli wyczucie wykonywanych ruchów podczas pracy – funkcję tę można wyłączyć.

Projektanci stawiają na minimalizm. Mysz dostępna jest w kolorze niebieskim. Microsoft Explorer Touch Mouse jest w pełni symetryczna, więc bez problemów mogą jej używać zarówno prawo- i leworęczni. Nowy produkt firmy z Redmond ma trafić do sprzedaży w Anglii jeszcze w tym miesiącu w cenie 69 funtów.
 

Myszka Microsoft Explorer Touch Mouse dotykowy touchpad

Mysz Microsoft Explorer Touch Mouse technologią BlueTrack


Więcej o myszkach:

Źródło: Pocket-lint, Ubergizmo, Engadget, Wikipedia

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  O matko, ale brzydka!
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   W końcu coś ruszyło w sensorach do myszek :)

   A touchpad szkoda, że nie może służyć jako druga alternatywna forma kursora. Przydał by się do współpracy z laptopem.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Nic ciekawego ciągle są wprowadzane nowe modele mysz.
    • avatar
     KamilSTI
     0
     Ciekawe jak taki sensor scroll by się sprawdzał w graniu :)
     • avatar
      sztajnol1
      0
      Hmmm...
      Gdy pojawiły się myszy z czujnikami optycznymi, zostały przywitane okrzykami: Wonderful! Inredible! Amazing! Myszy, które działają na każdej powierzchni! Zostawiają daleko w tyle stare myszy z tymi wstrętnymi kulkami!
      Gdy się pojawiły myszy z czujnikami laserowymi, zostały przywitane okrzykami: Wonderful! Inredible! Amazing! Myszy, które działają na każdej powierzchni! Zostawiają daleko w tyle stare myszy z czujnikami optycznymi!
      Teraz pojawiło się się to "BlueTrack". I co się dowiaduję? Że znowu zostawiają daleko w tyle poprzednie rozwiązania. A dlaczego? Bo działają NA KAŻDEJ POWIERZCHNI. To jak w końcu było z laserowymi i optycznymi?
      Nie miałem w rękach myszy z BlueTrack i nie sprawdzałem czy działa na każdej powierzchni. Ale podejrzewam że jak dla zwykłego usera działa tak samo jak poprzednie.
      No, chyba że jest jakiś światowy spisek "kontr-myszowców", którzy wciąż wymyślają "nowe rodzaje powierzchni", żeby tylko aktualnie stosowane rodzaje myszy na nich przestały działać...
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       no to jeszcze parę generacji i dogonią myszke appla.
       • avatar
        lelum
        0
        Wireless Mobile Mouse 6000 - Bluetrack miałem takom myszke lecz ostatni raz firmy microsoft co do nowej technologii Bluetrack, nic nie mam żeczywiście dziala na każdej powszechni oprócz szkła. Lecz myszki tej tej firmy sa drogie i laduja w serwisiesrednio 2 razy w roku, nie polecam aktualnie mam Logitecha M510 i jest tak samo skuteczna.
        • avatar
         adamowski10
         0
         Ale brzydka :/
         • avatar
          hideo
          0
          bawię się conieraz myszką Microsoft w laptopie i jest po prostu świetna! a jej koszt to był kiedyś 100zł, MS ma dobre gryzonie choć wiadomo nie każdy lubi tą firmę...