Aplikacje mobilne

Microsoft Edge w wersji na Androida nabiera kształtów

przeczytasz w 1 min.

Należy jednak pamiętać, że cały czas nie jest to finalne wydanie i mogą zdarzać się niedociągnięcia.

Jeśli chodzi o smartfony, Microsoft powoli odchodzi w zapomnienie. Producent chciałby jednak pozostać na rynku mobilnym chociażby dzięki swoim aplikacjom, między innymi przeglądarce Microsoft Edge.

Znają ją użytkownicy Windows 10, ale już kilka tygodni temu zapowiedziana została wersja mobilna, na platformy Apple iOS oraz Google Android. Początkowo testowe wydanie pojawiło się na Apple iOS, obecnie sprawdzać można je również na Google Android. Co dość istotne, systematycznie pojawiają się aktualizacje.

Najnowsza z nich wprowadza przede wszystkim synchronizację haseł. Producent liczy, iż dzięki tej opcji uda się skuteczniej zachęcić osoby korzystające z przeglądarki na PC do tego, aby jednocześnie używały jej także na smartfonie i tablecie.

Microsoft Edge Android

Druga z rzucających się w oczy nowości to możliwość zmiany motywu na ciemny. I chociaż powoli wszystko nabiera kształtów to należy pamiętać, że cały czas nie jest to finalne wydanie i mogą zdarzać się niedociągnięcia.

Microsoft Edge pobrać można ze sklepu Google Play. Przeglądarka wymaga do działania systemu Android 4.4 lub nowszego.

Źródło: BetaNews, Google Play

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Irrlicht
  2
  Czy Microsofty wypuścili jakiś przeciek albo inny strzęp informacji pozwalający ustalić *po co* używać Edge na jakimkolwiek urządzeniu? ;-)
  • avatar
   vegasnight9
   0
   Microsoft jak zwykle 100 lat za konkurencją
   • avatar
    jarekzon
    -1
    Nie wiem dlaczego miałbym używać na Androidzie to badziewie.