Oprogramowanie

Oto jak „płynny” Microsoft Office odmieni (współ)pracę

przeczytasz w 1 min.

Internetowy pakiet biurowy pozwalający na płynną współpracę to marzenie Microsoftu. Marzenie, które amerykański gigant zaczął urzeczywistniać. Czym jest Fluid Framework i jak odmienia korzystanie z aplikacji Microsoft Office?

Zapowiadał to wcześniej i teraz wreszcie to zrobił. Microsoft wzbogacił swój webowy pakiet Online o (testowe) rozwiązanie znane jako Fluid Framework. Rozwiązanie, stanowiące podstawę nowego „doświadczenia” związanego ze współpracą przy najróżniejszych dokumentach.

Fluid Framework to przyszłość wspólnego tworzenia dokumentów, która już nadeszła

Fluid Framework daje tak naprawdę kilka korzyści i pierwsza z nich dotyczy ściśle współpracy. Sprawia mianowicie, że kilka osób może nie tylko równocześnie wprowadzać zmiany w jednym dokumencie, ale też otrzymywać tłumaczenie treści w czasie rzeczywistym

Fluid Framework tłumaczenie

Według założeń Fluid Framework zmienia bowiem sztywny dokument w czyste płótno dostosowane do każdej osoby, która chce z niego korzystać. Przeszłością ma być również to, że Word jest dla słów, Excel dla liczb, a PowerPoint dla wizualizacji – otrzymujemy czystą kartkę papieru i możemy ją wykorzystać w taki sposób, w jaki potrzebujemy.

Fluid Framework oznacza także wygodniejsze korzystanie z dokumentów MS Office

Fluid Framework sprawia również, że treści pochodzące z dokumentów „żyją”. O co chodzi? Ano o to, że na przykład we wiadomości e-mail możemy wkleić tabelkę z arkusza i gdy wprowadzimy zmiany w pliku źródłowym, liczby automatycznie zmienią się także w tym „wycinku”. 

Podsumowując, Fluid Framework to trzy korzyści: sprawne współtworzenie dokumentów, możliwość wycinania aktualizowanych na bieżąco fragmentów oraz kompatybilność z „inteligentnymi” rozwiązaniami, takimi jak tłumaczenie tekstu w czasie rzeczywistym. Brzmi jak wielka rzecz – myślicie, że rzeczywiście będzie miała tak duży wpływ na to, jak pracujemy i współpracujemy?

Źródło: Microsoft, The Verge

Warto zobaczyć również:

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Jak by się udało i naprawdę działało, w wielu firmach ułatwiło by pracę.
  • avatar
   xmexme
   0
   Tłumaczenie zapewne tylko online.
   Wszystkie firmy chętne podzielą się swoim dorobkiem i osiągnięciami już pchają się do Microsoftu udostępnić im swoją pracę.
   • avatar
    xmexme
    -2
    Tłumaczenie zapewne tylko online.
    Wszystkie firmy chętne podzielią się swoim dorobkiem i osiągnięciami już pchają się do Microsoftu udostępnić im swoją pracę.