Systemy operacyjne

Coś tam jednak widać - Microsoft pokazał nowe ikony w Windows 10

przeczytasz w 1 min.

O zmianach wyglądu systemu Windows 10 do tej pory mówiono głównie nieoficjalnie. Tym razem rąbka tajemnicy co do nadchodzących nowości uchylił sam producent.

Microsoft potwierdza nowe ikony w Windows 10

O tym, że Windows 10 doczeka się nowych ikon informowaliśmy już na początku marca. W sieci pojawiły się wtedy grafiki prezentujące sporą porcję ikon systemowych, ale trudno było doszukać się tam nawet nie rewolucyjnych, ale chociażby bardziej zauważalnych korekt. Tym razem jest nieco inaczej.

Microsoft przedstawił na kilku przykładach to, w jaki sposób zmienią się ikony w Eksploratorze plików. W tym przypadku nie da się nie dostrzec różnic. Oczywiście nie oznacza to z automatu, że nowe będzie znaczyło lepsze. Każda, albo przynajmniej większość zmian związanych z designem podlega bowiem indywidualnej ocenie poszczególnych użytkowników.

Windows 10 nowe ikony

Jak podkreśla producent, i co zresztą widać, w niektórych przypadkach zdecydowano się nie tylko na zmianę wyglądu czy kolorów ikon, ale też na korektę orientacji (to w przypadku folderów).

W głównym widoku Eksploratora plików różnice wydają się najbardziej znaczące. Nieprzypadkowo, nowe ikony mają sprawiać, że znajdujące się tam foldery można będzie rozróżnić na pierwszy rzut oka. Wszystkie prace to natomiast dążenie do tego, aby zadbać o większą spójność w produktach Microsoft.

Windows 10 nowe ikony

Kiedy Windows 10 dostanie nowe ikony?

Co sądzicie o przygotowywanych zmianach? Podobają Wam się nowe ikony, a może jednak wolicie obecne? Oczywiście są to pytania przy założeniu, że zwracacie uwagę na takie kosmetyczne detale.

Póki co nowe ikony pojawiły się w najnowszej kompilacji systemu oferowanej w ramach programu Insider Preview. Do wszystkich użytkowników Windows 10 powinny trafić jesienią, wraz z mającą pojawić się wtedy aktualizacją 21H2.

Źródło: blogs.windows

Warto zobaczyć również:

Komentarze

26
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  patol1984
  10
  Lepiej niech zrobią windowsa od nowa bez 7 różnych paneli sterowania, gdzie wszystkie ustawienia są naprawdę w jednym miejscu, bo od windowsa 8 jest niezły bajzel.
  • avatar
   tomto
   5
   Stare lepsze. Lepiej widać co to jest ...
   • avatar
    kola01
    2
    I po cholerę zmieniać dobre??? Microsoft zachowuje się jak Allegro - na siłę robią zmiany, nie patrząc, że często nie mają one sensu i powodują, że interface jest coraz mniej przejrzysty.
    • avatar
     podgladacz
     1
     Bleh. Okropne
     • avatar
      Kepers
      1
      a idz pan to ze brzydkie to jeszcze nie pasują jak by nie napis to by nie wiadomo ktore to ktore
      • avatar
       Dekard
       0
       Ten system ma nadal tyle błędów i innych ważniejszych funkcji które sprawiają problemy, ale nie, oni sobie nowe ikonki tworzą. Co za bezsens.
       • avatar
        greghostor
        0
        Zamiast naprawić ten system zajmują się babskimi duperelami.
        Pełno jakiś nieprzydatnych rzeczy. Ten system to jeden wielki bajzel. Co nowa wersja to nowe błędy.
        • avatar
         dzemski
         0
         lol, 100 lat za KDE
         • avatar
          Silver
          -2
          Ikona kosza i dysku była by ok 15 lat temu, akurat izometryczny rzut jest jak Saab - mimo lat jest nadal współczesny.
          Bardziej drażni inna rzecz - skupiają się na tym co jest ledwie widoczne. Czy przeciętny użytkownik cały czas patrzy tylko na ikony? Widać pracują tam typowi programiści - gdy są błędy to zakrywają ich ilość kwiatkiem by lepiej wyglądało (w odniesieniu do jednego mema, w którym to rozwiązaniem na błędy było przesunięcie w miejsce licznika kwiatka).
          • avatar
           youkai20
           0
           Ikona podpisana Fluent Color Style to wypisz-wymaluj ikona Galerii z MIUI.
           • avatar
            greghostor
            0
            Ale najlepsze jest to, że notatnik usuwają xd
            • avatar
             piomiq
             0
             > O zmianach wyglądu systemu Windows 10
             Sorry ale zmiana kilku ikonek i nowe menu to nie zmiana wyglądu systemu a kosmetyka.
             Ciemny motyw wciąż kuleje. Wygląda tak jakby porzucili jego adaptowanie w systemie. To znaczy pomalowali na ciemno z wierzchu a dowolne okno w niższej warstwie już ma jasny motyw albo zmieszany (belka ciemna a zawartość okna na jasno). Przykład pierwszy z brzegu to właściwości dysku.

             Otwieramy Exploratora, ma ciemny motyw, super klikamy właściwości dysku C: i co widzimy jasne okno.
             Zaczęli to (ciemny motyw) robić parę lat temu, i do tej pory nie mogą skończyć. Widać Microsoftowi nie zależy aby system miał spójny wygląd. Promują brzydotę, od czasu do czasu dodadzą jakieś kosmetyczne zmiany, typu parę ikonek, teraz mają być też zaokrąglone rogi okien i tyle. O ciemnym motywie w całym systemie można tylko pomarzyć.

             U konkurencji pojawił się stosowny artykuł - opinia:
             https://www.dobreprogramy.pl/Windows-10-i-nowe-ikony-rewolucja-czy-kolejna-zla-decyzja-Microsoftu-opinia,News,114094.html
             • avatar
              baertus11
              0
              brawo! Tylko tak dalej. Skupienie na nowych ikonkach bo to jest to, na czym priorytetowo zależy użytkownikom.... Co tam błędy nawet w podstawowych funkcjach (np.: ostatnie BSOD przy drukowaniu), co tam, że zwalono instalację sterowników zaraz po instalacji (jeszcze w wersji 2004 można było wywołać ręcznie z menadżera aby instalował tylko potrzebne sterowniki teraz wszystko wymuszone w windows update wraz z pierdylionem poprawek i na siłę instalowanych aplikacyjkach), o tym, że nawet w wersji Prof nie można w łatwy sposób zablokować zmiany sterownika na "podstawowa karta - najlepszy sterownik został już zainstalowany" nie wspominam. O zarzynaniu niskimi transferami dysków hdd i mieleniu wysokimi zapisami na sdd też nie należy chyba wspominać. Za to mamy ikonki na miarę BeOs i copółroczne wymuszenie instalacji po których nigdy nie jest się pewnym czy wszystko zadziała w nowej wersji.... Ciekawe ile jeszcze potrwa to betatestowanie na wszystkich i rzucanie na odczepne rozwiązań typu alufelgi do Trabanta....