• benchmark.pl
 • Gry
 • Microsoft zapowiada Cross-Network Play - rywalizacja pomiędzy Xbox One i PC oraz PS4
Gry

Microsoft zapowiada Cross-Network Play - rywalizacja pomiędzy Xbox One i PC oraz PS4

przeczytasz w 1 min.

Program Cross-Network Play może okazać się prawdziwym hitem. Warunek jest taki, że zainteresują się nim twórcy gier.

Rocket League

Każda z platform do gier ma wiernych fanów. Często dają oni upust emocjom i starają się wykazać wyższość swojej maszyny nad pozostałymi. Najczęściej jest to walka na słowa. Gdyby tak można było zweryfikować wszystko podczas rozgrywki?

Właśnie do tego zdaje się dążyć Microsoft, który zapowiedział Cross-Network Play. Rozwiązanie to pozwalać ma na rywalizację za pośrednictwem różnych platform. Różnych oznacza tutaj starcia pomiędzy Xbox One i PC (nie tylko z Windows 10), a z czasem także Xbox One i PlayStation 4.

Brzmi świetnie. Trzeba jednak wszystko nieco uściślić. Wiąże się to z programem [email protected], w związku z czym przynajmniej początkowo dotyczyć będzie mniejszych produkcji. Podobnie sprawa wygląda z platformami. W pierwszej kolejności liczyć należy się ze starciami Xbox One vs PC.

„Oprócz natywnego wspierania rozgrywki pomiędzy Xbox One i Windows 10 umożliwiamy deweloperom wsparcie rywalizacji pomiędzy sieciami [Xbox One, PC z poprzednimi wersjami Windows i PS4 - przyp. red.].”

Każda gra będzie musiała zostać do Cross-Network Play przystosowana. Pierwszą kompatybilną z nowym rozwiązaniem zostanie Rocket League. Do rywalizacji stanąć mają tu właściciele Xbox One i PC.

Źródło: cgmagonline, eurogamer.net

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  theBeoWulfIV
  6
  Czekamy. Dziwne, że dawno tego nie wprowadzili.
  • avatar
   prime27pl
   1
   Funkcja może i ciekawa ale raczej sukcesu nie odniesie.Strzelanki odpadają , strategia to wiadomo nie ma na konsolach więc zostają bijatyki i wyścigi.Ale znowu na pc jest lepszy frame który zaważy na rozgrywce.Kiepsko to widzę .Między xbox a ps4 to inn sprawa.
   • avatar
    rTech
    0
    Wprowadzenie tego do GTA 5 byłoby świetne :)