Internet

Microsoft zmienia politykę związaną z OneDrive - będzie zdecydowanie mniej miejsca

przeczytasz w 1 min.

Korzystacie z chmurowego dysku Microsoftu? Jeśli tak, to zapowiadane zmiany raczej wam się nie spodobają.

OneDrive

Przechowywanie danych w chmurze zyskało ostatnio na popularności. Wśród kilku usług cieszących się największym wzięciem wymienić należy bez wątpienia OneDrive, który przejdzie teraz bardzo istotne zmiany. Microsoft zdecydował się skorygować nieco zasady i niestety jednocześnie ograniczyć ilość miejsca dostępnego w ramach poszczególnych pakietów.

W najgorszej sytuacji są chyba abonenci Office 365, którzy przyzwyczaili się do nielimitowanej przestrzeni w OneDrive. Dla wielu bardzo bolesny będzie zapewne fakt, iż po zmianie otrzymają tylko 1 TB miejsca na swoje pliki.

W przypadku innych osób darmowe konto OneDrive zapewniało do tej pory pojemność 15 GB. I tutaj będzie jednak inaczej, również na niekorzyść użytkowników, którzy będą musieli zadowolić się 5 GB przestrzeni.

Nowe warunki odczują także płacący. Zniknąć mają pakiety 100 GB oraz 200 GB, a zamiast nich pojawi się 50 GB, na utrzymanie którego trzeba będzie wydawać 1,99 dolara miesięcznie. Co jednak ciekawe, w tym przypadku dotyczy to jedynie nowych użytkowników.

Osoby, które obecnie mają na darmowych kontach więcej danych niż przewidują nowe opcje otrzymają naturalnie czas na przeniesienie danych w inne miejsce lub wykupienie pojemniejszego konta.

Dlaczego producent zdecydował się na takie zmiany? Wedle oficjalnego stanowiska winę ponosi część użytkowników, która nieodpowiedzialnie podchodziła do tematu i przechowywała w chmurze ogromne ilości danych, sięgające nawet 75 TB.

Źródło: engadget, theverge

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  exposiure
  11
  75 TB danych? niezły agent
  • avatar
   Franz
   6
   Dla Office 365 1TB to i tak bardzo dużo miejsca na dane, więc problemu nie ma za dużego.
   • avatar
    Fiona
    2
    Święta naiwności - tną koszty, a Wy łykacie jak młody pelikan.


    I to ostro tną bo zmieszają też wielkość kont płatnych z 200 i 100 na 50 GB - tylko w wypadku płatnych kont nie byli w stanie podać sensownego powodu --- megalol

    Jaki pan taki kram !!!
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Co do Office 365 to trzeba brać odpowiedzialność za swoje hasła reklamowe, dajemy Ci nieograniczoną pojemność ale jak za dużo jej zapełnisz to jesteś nieodpowiedzialny ;)
     Teraz przynajmniej jest uczciwie a dla użytkowników i tak nic się nie zmieniło.
     • avatar
      Trekker666
      1
      Bez sensu, skoro płacę za 200GB to mam prawo wykorzystać te 200GB. Przy tych cenach, coraz bardziej podoba mi się opcja zakupu własnego NAS'a.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Z tego, co piszą zachodnie media znika też premia do darmowego miejsca za udostępnienie autotransferu zdjęć ze smartfona.

       Do tego za zmniejszenie darmowego konta będzie rekompensata" - kto ma więcej niż 5GB zajętych ma dostać roczną subskrypcję Office 365 Personal.

       • avatar
        Pavilon
        -2
        .
        • avatar
         rTech
         0
         A ci ktorzy maja obecnie 30gb? Mam nadzieje, ze te 10 conajmniej zostanie.
         • avatar
          Damian_jo
          0
          Obiecujecie nielimitowane pojemności / ilości miejsca to nie płaczcie że ktoś wykorzystuje to i trzyma (o matko!) 75TB danych.
          Tak samo jak Aero2 narzekało że ludzie pobierają torrenty cały czas (mając darmowy internet) - wprowadzili kody captcha czy jak Play narzekający na darmowy LTE...
          Najlepiej najpierw obiecać a potem płakać że wykorzystuje się to.
          • avatar
           Snack3rS7X
           0
           Żałosne doprawdy, na chomiku mam darmowe nieograniczone niczym miejsce...
           • avatar
            kamil112234
            0
            rynek zweryfikuje, teraz więcej ludzi przesiądzie się na Dysk Google który oferuje 15 GB