Internet

Microsoft zmienia politykę związaną z OneDrive - będzie zdecydowanie mniej miejsca

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
15 komentarzy Dyskutuj z nami

Korzystacie z chmurowego dysku Microsoftu? Jeśli tak, to zapowiadane zmiany raczej wam się nie spodobają.

OneDrive

Przechowywanie danych w chmurze zyskało ostatnio na popularności. Wśród kilku usług cieszących się największym wzięciem wymienić należy bez wątpienia OneDrive, który przejdzie teraz bardzo istotne zmiany. Microsoft zdecydował się skorygować nieco zasady i niestety jednocześnie ograniczyć ilość miejsca dostępnego w ramach poszczególnych pakietów.

W najgorszej sytuacji są chyba abonenci Office 365, którzy przyzwyczaili się do nielimitowanej przestrzeni w OneDrive. Dla wielu bardzo bolesny będzie zapewne fakt, iż po zmianie otrzymają tylko 1 TB miejsca na swoje pliki.

W przypadku innych osób darmowe konto OneDrive zapewniało do tej pory pojemność 15 GB. I tutaj będzie jednak inaczej, również na niekorzyść użytkowników, którzy będą musieli zadowolić się 5 GB przestrzeni.

Nowe warunki odczują także płacący. Zniknąć mają pakiety 100 GB oraz 200 GB, a zamiast nich pojawi się 50 GB, na utrzymanie którego trzeba będzie wydawać 1,99 dolara miesięcznie. Co jednak ciekawe, w tym przypadku dotyczy to jedynie nowych użytkowników.

Osoby, które obecnie mają na darmowych kontach więcej danych niż przewidują nowe opcje otrzymają naturalnie czas na przeniesienie danych w inne miejsce lub wykupienie pojemniejszego konta.

Dlaczego producent zdecydował się na takie zmiany? Wedle oficjalnego stanowiska winę ponosi część użytkowników, która nieodpowiedzialnie podchodziła do tematu i przechowywała w chmurze ogromne ilości danych, sięgające nawet 75 TB.

Źródło: engadget, theverge

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  exposiure
  75 TB danych? niezły agent
  11
 • avatar
  Franz
  Dla Office 365 1TB to i tak bardzo dużo miejsca na dane, więc problemu nie ma za dużego.
  6
 • avatar
  Fiona
  Święta naiwności - tną koszty, a Wy łykacie jak młody pelikan.


  I to ostro tną bo zmieszają też wielkość kont płatnych z 200 i 100 na 50 GB - tylko w wypadku płatnych kont nie byli w stanie podać sensownego powodu --- megalol

  Jaki pan taki kram !!!
  2
 • avatar
  Konto usunięte
  Co do Office 365 to trzeba brać odpowiedzialność za swoje hasła reklamowe, dajemy Ci nieograniczoną pojemność ale jak za dużo jej zapełnisz to jesteś nieodpowiedzialny ;)
  Teraz przynajmniej jest uczciwie a dla użytkowników i tak nic się nie zmieniło.
  1
 • avatar
  Trekker666
  Bez sensu, skoro płacę za 200GB to mam prawo wykorzystać te 200GB. Przy tych cenach, coraz bardziej podoba mi się opcja zakupu własnego NAS'a.
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  Z tego, co piszą zachodnie media znika też premia do darmowego miejsca za udostępnienie autotransferu zdjęć ze smartfona.

  Do tego za zmniejszenie darmowego konta będzie rekompensata" - kto ma więcej niż 5GB zajętych ma dostać roczną subskrypcję Office 365 Personal.

 • avatar
  Pavilon
  .
  -2
 • avatar
  rTech
  A ci ktorzy maja obecnie 30gb? Mam nadzieje, ze te 10 conajmniej zostanie.
 • avatar
  Damian_jo
  Obiecujecie nielimitowane pojemności / ilości miejsca to nie płaczcie że ktoś wykorzystuje to i trzyma (o matko!) 75TB danych.
  Tak samo jak Aero2 narzekało że ludzie pobierają torrenty cały czas (mając darmowy internet) - wprowadzili kody captcha czy jak Play narzekający na darmowy LTE...
  Najlepiej najpierw obiecać a potem płakać że wykorzystuje się to.
 • avatar
  Snack3rS7X
  Żałosne doprawdy, na chomiku mam darmowe nieograniczone niczym miejsce...
 • avatar
  kamil112234
  rynek zweryfikuje, teraz więcej ludzi przesiądzie się na Dysk Google który oferuje 15 GB