Monitory

Monitor energooszczędny tak jak chcesz

przeczytasz w 1 min.

Koreański producent sprzętu wprowadza na sklepowe półki monitory podświetlane diodami LED. Panele mają oferować użytkownikowi kilka programów oszczędzania energii.

 Warto przeczytać:
 

Dwie nowe linie wyświetlaczy z podświetleniem LED to seria 50 i seria 30. Podczas ich projektowania bazowano na wynikach ankiet przeprowadzonych przez producenta na potencjalnych klientach wybierających nowy monitor.

Wskazali oni najistotniejsze dla nich cechy podczas zakupu panelu LCD: ekologię, wygląd oraz jakość obrazu. Nowe monitory mają spełniać te oczekiwania.

 

W monitorach wbudowano opcję Magic Eco, która ma pozwalać użytkownikom ustawić jasność monitora w odniesieniu do poziomu poboru energii. Do wyboru są cztery programy oszczędzania energii: 100 procent, 75 procent, 50 procent oraz wyłączony program oszczędzania.

Unikalną cechą serii 50 jest nowa funkcja Magic Return, szczególnie przydatna podczas pracy z dwoma monitorami. Magic Return automatycznie przesyła obraz z ekranu, który nagle się wyłączy na drugi, wciąż włączony ekran. Dzięki temu oglądający ma stały dostęp do wyświetlanych treści, nawet wtedy, gdy jeden z monitorów zostanie niespodziewanie odłączony lub wyłączony.

Panele z nowej serii ma cechować czas reakcji na poziomie 2 ms, rozdzielczość FullHD oraz proporcje obrazu 16:9.

Nowe modele monitorów trafią do sprzedaży na początku sierpnia w cenach: 999 zł za model BX2335 oraz 1099 zł BX2350.

Źródło: Samsung

Polecamy artykuły:  
Wielki test 24 kart graficznych od 850 do 2000 złotychLinuxUbuntu i Mint - systemy zamiast WindowsGadżety na wakacje 2010

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wizdar
  0
  Video Quality:
  -normal
  -low
  -very low
  -ECO mode
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Video Quality:
   -normal
   -low
   -very low
   -off
   -ECO mode
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Fajnie ten pierwszy wygląda :p
    • avatar
     Silver
     0
     Tak jak chcę? hm... To ja chcę, żeby prądu w ogóle nie pobierał :P
     Tak na poważnie - dlaczego dają takie (...) głupie stopki? Po tym drugim widać, że chyba kończą z oczojebnymi plastikami i przesiadka na podstawki... Eh tylko ciągle ergonomia zerowa (nie spominając o proporcjach 16:9, która nie jest dobra - wystarczy odpalić stare gry, 16:10 to inna bajka, w takim Diablo 2 rozciągnięcie nie razi, a wręcz ładnie wygląda...)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Wy to macie problemy Diablo 2 ladnie wyglada moze powinni spowrotem 4:3 wprowadzic to i Hover z Win 95 by ladnie wygladal :/