Motocykl przyszłości według BMW

przeczytasz w 1 min.

Pół-autonomiczny, elektryczny i całkowicie bezpieczny dla motocyklisty. Koncepcja wywołuje spore emocje.

Widzieliśmy już koncepcyjny samochód przyszłości, a teraz firma BMW przedstawia futurystyczny motocykl. Budzi on spore emocje – u jednych pozytywne, u innych negatywne, ale tak czy inaczej jest głośno.

BMW Vision Motorrad Next 100 to motocykl, który wprowadza spore zmiany pod każdym względem. Jego podzespoły zostały zamknięte w obudowie z włókna węglowego o opływowych kształtach. To przekładać ma się na zwiększenie wytrzymałości, a jednoczesną redukcję wagi pojazdu.

Podobnie jak w przypadku „samochodów przyszłości”, motocykl będzie wyposażony w silnik elektryczny oraz system jazdy pół-autonomicznej, który ma czuwać nad tym, by nie doszło do kraksy. Wywrotki i wypadki mają nie wchodzić w grę i w efekcie tego kask ma się stać całkowicie zbędny. To najwyższy czas, by dodać, ze pojazd ten nie ma pojawić się na drogach w ciągu najbliższej dekady.

Tym, co najbardziej wyróżnia motocykl BMW Vision Motorrad Next 100 jest doskonała stabilizacja. Producent nie wyjaśnił, jak zamierza ją osiągnąć, ale motocykl ma się utrzymywać w odpowiedniej pozycji zarówno podczas jazdy, jak i postoju. Elastyczna rama zapewniać ma z kolei płynniejsze wchodzenie w zakręty. Krótko mówiąc: ma być wygodnie i bezpiecznie, ale nie mniej emocjonująco.

Ważnym elementem są także okulary rzeczywistości rozszerzonej Visor. Na ekranie pojawiałyby się najważniejsze informacje, które umożliwiałyby kontrolowanie wszystkich parametrów pojazdu, a dodatkowo ułatwiałyby sterowanie (pełniłyby funkcję asystenta jazdy). Zobaczcie, jak to wygląda w galerii poniżej i na filmiku:

I co o nim myślicie?

Źródło: BMW, The Verge

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Mir00
  11
  Nie widzę, żeby miał kierunkowskazy.
  BMW, brak kierunków - przypadeg? Nie sondze ...
  :D
  • avatar
   Yansi
   5
   Za 100 lat nie będzie już życia na ziemi. Sprawią to politycy i ich wojny...
   • avatar
    Konto usunięte
    -7
    Wszystko spoko, tylko czyżby uważano, że na tym motorze nie będzie trzeba mieć kasku, bo wystarczą jakieś plastikowe okulary ze sklepu budowlanego?
    • avatar
     BluePandoraBox
     0
     ma być autonomiczny i elektryczny hmm...
     wychodzi że to ożebrowanie w miejscu gdzie zwykle jest silnik i jego chłodzenie odpowiada za temperatury układu nV
     w autkach jest chłodnica wodna, tutaj musieli sobie inaczej poradzić, w końcu 250W nie jest łatwo rozproszyć xD